TIXIK.cz » Města » Darmstadt

Ubytování Darmstadt

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Darmstadt: Hlídač pokojů
Darmstadt Mapa Mapa hotelů Darmstadt

DarmstadtDarmstadt

Související témata

Satelitní mapa Darmstadtu, Levné ubytování v Darmstadtu, Autopůjčovny v Darmstadtu, Darmstadt - počasí, Darmstadt: Fotografie

Doporučené hotely Darmstadt


Zobrazit všechny »


Darmstadt: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Darmstadt Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Darmstadtu, Plánovač výletů, Darmstadt a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:38:36, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 49.8706, 8.6494
Nadmořská výška: 145 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:30

Darmstadt: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:13
Darmstadt je bývalé hlavní město hessenského velkovévodství. Může nabídnout proslulé památky, ale je i městem vědy s renomovanou univerzitou a mezinárodními výzkumnými zařízeními, jako je například Vesmírné operační centrum pro kontrolu satelitů (ESOC) .

Historie města

První písemné zmínky o osadě pochází z 11. století. V roce 1330 získala městská práva. V roce 1899 zde byla založena velkovévodou Arnoštem Ludvíkem Umělecká kolonie sdružující průkopníky secese. Mathildenhöhe je dodnes kulturním centrem města.

Historické památky města Darmstadt

Vedle odedávna známých dominant, jako je Svatební věž, představuje Darmstadt svým návštěvníkům širokou nabídku umění a kultury. Je nazýván též městem secese.
ve městě Darmstadt se nachází barokní zámek ve kterém se dnes nachází muzeum s obrazárnou. Jižně od zámku stojí radnice s Bílou věží. Severně od zámku je Zemské muzeum. V panské zahradě se nachází pozdně barokní palác. Ze sakrálních památek je nutné připomenout kostel sv. Ludvíka.

Sport

Město Darmstadt nabízí mnoho možností ke sportování.
Ve městě a okolí se nachází několik plaveckých areálů a koupališť. Patří k nim přírodní koupaliště Arheilger Mühlchen, přírodní koupaliště Naturfreibad Großer Woog nebo venkovní plavecké areály DSW-Freibad am Bürgerpark a Mühltalbad. Nechybí ani kryté plavecké stadiony a bazény. Ke sportu slouží stadion pro lelhkou atetiku a dvě sportovní haly.

Další zajímavosti

Pro děti jsou ve městě Darmstadt připravena dětská hřiště. Ve městě nechybí ani Zoo - Tierpark
Vivarium Darmstadt a botanická zahrada.

Města a obce v okolí

DarmstadtBüttelborn (10km)Erzhausen (9km)Riedstadt (12km)Gross-Zimmern (13km)Gross-Gerau (13km)Egelsbach (11km)Reinheim (14km)Seeheim-Jugenheim (12km)

Webmap: 1 2 3