TIXIK.cz » Města » USA » Dallas

Dallas v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dallas: Hlídač pokojů
Dallas Mapa Mapa hotelů Dallas

Související témata

Největší města v USA, Satelitní mapa USA, Satelitní mapa Dallasu, Tipy na výlety poblíž Dallasu, Autopůjčovny v Dallasu, Luxusní ubytování v Dallasu, Dallas - počasí, Dallas: Fotografie

Doporučené hotely Dallas


Zobrazit všechny »Dallas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dallas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dallasu, Plánovač výletů, Dallas a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
American Museum of the Miniature ArtsMuzea0.1km
Mořský svět DallasZoo0.1km
West VillageShopping0.3km
Fountain PlaceMrakodrapy0.4km
Dallas Holocaust MuseumMuzea0.4km
Elm PlaceMrakodrapy0.6km
Sixth Floor Museum at Dealey PlazaMuzea0.4km
Thanksgiving Square FoundationMuzea0.7km
Sixth Floor MuseumMuzea0.4km
Thanks-Giving SquareNáměstí0.8km
John F. Kennedy Memorial PlazaMuzea0.5km
John Fitzgerald Kennedy MemorialPamátníky0.5km
Old Red CourthouseSoudy0.5km
Old Red MuseumMuzea0.5km
West End Historic DistrictHistorické čtvrti0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:06:21, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 32.7831, -96.8067
Počet obyvatel: 100 000
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 6:26:57

Dallas: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 8:08:15
Dallas je osmé největší město USA a třetí největší město v státě Texas. Dallas byl a je spojován s kovboji a ohromnými stády skotu. Dnes je ale především moderním obchodním centrem s dechberoucími mrakodrapy a rozvíjejícími se komerčními centry, kterých je tu více, než kdekoliv jinde v USA . Dallas je také městem umění, jen některá americká města se mu mohou rovnat.

Nahlédnutí do historie města

Původní obec byla založena v roce 1841. Městem se Dallas stal oficiálně v únoru 1856. Dnes zde žije asi 1,2 milionu obyvatel a s metropolitní oblastí je to 6,3 milionu obyvatel.
Dallas je také jedním z ekonomických tahounů USA . Jeho ekonomika je založena na bankovnictví, obchodu, telekomunikacích, výpočetní technice a energetice. Město se umístilo i ve Fortune 500 hned po New Yorku a Houstonu . Fortune 500 je statistika, kterou zveřejňuje časopis Fortune. Představuje místa, kde mají společnosti nejvyšší hrubý příjem. Tento seznam se zveřejňuje od roku 1955.

Památky a turistické cíle

Mezi nejoblíbenější turistické zajímavosti v Dallasu patří modernistické stavby. K jejich kultovním příkladům se řadí Reunion Tower a The JFK Memorial, který je věnován památce slavného amerického prezidenta. V tomto muzeu jsou především soustředěny exponáty, které jsou spojeny s jeho vraždou. Muzeum se nachází na místě, odkud vrah vystřelil na Kennedyho. Ovšem okno, ze kterého vrah vypravil smrtící ránu je z úcty k rodině zastřeno. Za další významné stavby je považován IM Pei 's Dallas City Hall a Morton H. Meyerson Symphony Center .
Historické domy najdete na Swiss Avenue. Zde stojí budovy postavené v neoklasicistním a viktoriánském stylu. V části Dallas Downtown Historic District můžete shlédnou chráněné komerční budovy, které pocházejí z let 1880 až 1950. Vyhledávanou turistickou atrakcí je také údajně první dallasský dům, který se nachází v centru a připomíná typickou starou dřevěnou chýši.
Jednou z nejstarších staveb ve městě je katedrála Santuario de Guadalupe, která pochází z konce 19. století.
Na své si tu přijdou i gurmáni. Dallas je vyhlášený díky svým grilovaným masům s různými omáčkami. Ve zdejším hotelu, Ritz-Carlton Dallas hotel, v části města Uptown Dallas , se jeho restaurace stala nejlepší hotelovou restaurací v USA pro rok 2009.

Kulturní život, galerie a muzea

Dallas je také městem umění a kultury. Můžete zde navštívit dallasské muzeum umění , sbírku asijského umění (The Trammell & Margaret Crow Collection of Asian Art) , sochařské centrum (Nasher Sculpture Center) , muzeum současného města (The Dallas Contemporary) a dětské divadlo (Dallas Children's Theater) . Nachází se zde také jeden z největší operních sálů na světě ( Morton H. Meyerson Symphony Center ) .

Výlety do okolní přírody

Pokud byste si chtěli užít přírodu, můžete se vydat na jihozápad od města Dallas do chráněných rezervací Cedar Hill State Park a Texas Parks and Wildlife.
Pokud by se vám nechtělo tak daleko, můžete navštívit místní ojedinělé akvárium (Dallas World Aquarium) . Za návštěvu také stojí zoologická zahrada a rekreační a vzdělávací komplex Dallas Fair Park.

Dopravní obslužnost

Po městě Dallas se můžete pohybovat pomocí autobusů, vlaků a kola, pro které tu jsou speciálně určené stezky. Pokud budete mít k dispozici automobil, nic vám nebrání v tom využít kvalitní systém dálnic. Je tu i mezinárodní letiště Dallas /Fort Worth International Airport, které patří mezi největší a nejrušnější na světě.

Města a obce v okolí

DallasIrving (14km)Mesquite (19km)Arlington (29km)Addison (20km)Lancaster (22km)DeSoto (22km)Rockwall (36km)Mansfield (40km)