TIXIK.cz » Města » Dallas

Dallas v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dallas: Hlídač pokojů
Dallas Mapa Mapa hotelů Dallas

Související témata

Satelitní mapa Dallasu, Tipy na výlety poblíž Dallasu, Autopůjčovny v Dallasu, Luxusní ubytování v Dallasu, Dallas - počasí, Dallas: Fotografie

Doporučené hotely Dallas


Zobrazit všechny »Dallas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dallas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dallasu, Plánovač výletů, Dallas a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:32:44, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 32.7831, -96.8067
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:57

Dallas: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:08:15
Dallas je osmé největší město USA a třetí největší město v státě Texas. Dallas byl a je spojován s kovboji a ohromnými stády skotu. Dnes je ale především moderním obchodním centrem s dechberoucími mrakodrapy a rozvíjejícími se komerčními centry, kterých je tu více, než kdekoliv jinde v USA . Dallas je také městem umění, jen některá americká města se mu mohou rovnat.

Nahlédnutí do historie města

Původní obec byla založena v roce 1841. Městem se Dallas stal oficiálně v únoru 1856. Dnes zde žije asi 1,2 milionu obyvatel a s metropolitní oblastí je to 6,3 milionu obyvatel.
Dallas je také jedním z ekonomických tahounů USA . Jeho ekonomika je založena na bankovnictví, obchodu, telekomunikacích, výpočetní technice a energetice. Město se umístilo i ve Fortune 500 hned po New Yorku a Houstonu . Fortune 500 je statistika, kterou zveřejňuje časopis Fortune. Představuje místa, kde mají společnosti nejvyšší hrubý příjem. Tento seznam se zveřejňuje od roku 1955.

Památky a turistické cíle

Mezi nejoblíbenější turistické zajímavosti v Dallasu patří modernistické stavby. K jejich kultovním příkladům se řadí Reunion Tower a The JFK Memorial, který je věnován památce slavného amerického prezidenta. V tomto muzeu jsou především soustředěny exponáty, které jsou spojeny s jeho vraždou. Muzeum se nachází na místě, odkud vrah vystřelil na Kennedyho. Ovšem okno, ze kterého vrah vypravil smrtící ránu je z úcty k rodině zastřeno. Za další významné stavby je považován IM Pei 's Dallas City Hall a Morton H. Meyerson Symphony Center .
Historické domy najdete na Swiss Avenue. Zde stojí budovy postavené v neoklasicistním a viktoriánském stylu. V části Dallas Downtown Historic District můžete shlédnou chráněné komerční budovy, které pocházejí z let 1880 až 1950. Vyhledávanou turistickou atrakcí je také údajně první dallasský dům, který se nachází v centru a připomíná typickou starou dřevěnou chýši.
Jednou z nejstarších staveb ve městě je katedrála Santuario de Guadalupe, která pochází z konce 19. století.
Na své si tu přijdou i gurmáni. Dallas je vyhlášený díky svým grilovaným masům s různými omáčkami. Ve zdejším hotelu, Ritz-Carlton Dallas hotel, v části města Uptown Dallas , se jeho restaurace stala nejlepší hotelovou restaurací v USA pro rok 2009.

Kulturní život, galerie a muzea

Dallas je také městem umění a kultury. Můžete zde navštívit dallasské muzeum umění , sbírku asijského umění (The Trammell & Margaret Crow Collection of Asian Art) , sochařské centrum (Nasher Sculpture Center) , muzeum současného města (The Dallas Contemporary) a dětské divadlo (Dallas Children's Theater) . Nachází se zde také jeden z největší operních sálů na světě ( Morton H. Meyerson Symphony Center ) .

Výlety do okolní přírody

Pokud byste si chtěli užít přírodu, můžete se vydat na jihozápad od města Dallas do chráněných rezervací Cedar Hill State Park a Texas Parks and Wildlife.
Pokud by se vám nechtělo tak daleko, můžete navštívit místní ojedinělé akvárium (Dallas World Aquarium) . Za návštěvu také stojí zoologická zahrada a rekreační a vzdělávací komplex Dallas Fair Park.

Dopravní obslužnost

Po městě Dallas se můžete pohybovat pomocí autobusů, vlaků a kola, pro které tu jsou speciálně určené stezky. Pokud budete mít k dispozici automobil, nic vám nebrání v tom využít kvalitní systém dálnic. Je tu i mezinárodní letiště Dallas /Fort Worth International Airport, které patří mezi největší a nejrušnější na světě.

Města a obce v okolí

DallasIrving (14km)Mesquite (19km)Arlington (29km)Addison (20km)Lancaster (22km)DeSoto (22km)Rockwall (36km)Mansfield (40km)