TIXIK.cz » Města » Dalian

Dalian - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dalian: Hlídač pokojů
Dalian Mapa Mapa hotelů Dalian

Související témata

Satelitní mapa Dalianu, Autopůjčovny v Dalianu, Dalian: Fotografie

Doporučené hotely Dalian


Zobrazit všechny »Dalian: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dalian Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dalianu, Plánovač výletů, Dalian a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:11:37, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
noční život
plavby

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 38.9151, 121.6022
Nadmořská výška: 42 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:14:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.dalian.gov.cn/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, letecká, metro, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, krásné scenérie, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, noční život, plavby, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dalian: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:43:36
Dalian je město a zároveň oblíbené letovisko v Číně , v severovýchodní části země, v provincii Liaoning, na pobřeží Žlutého moře. Dalian je také největší přístav v severní Číně . V současnosti žije v samotném městě okolo 3 600 000 obyvatel. S okrajovými částmi zde žije asi 6 100 000 lidí.

Krátké představení města

Nejlepší je Dalian navštívit na jaře, či na podzim, kdy není hlavní sezóna a město doslova nepraská ve švech. Pokud si ale budete chtít užít zdejší pláže a moře, musíte sem přijet samozřejmě v létě. Ve městě sídlí 4 univerzity. Dalian je také důležitým čínským kulturním a průmyslovým centrem. Nově se tu vysoce rozvinul softwarový průmysl, proto město hostí pravidelně veletrh National software trade fair. Mimo samotných Číňanů je Dalian oblíbený mezi turisty z Japonska , Jižní Koree a Ruska .

Turistické zajímavosti a památky

Mezi největší turistické atrakce města Dalian patří známá náměstí, mezi které patří např. náměstí Zhongshan, kde najdete staré japonské stavby, náměstí Renmin, kde je sídlo vedení města a nachází se tu také působivá fontána. Náměstí Xinghai je největším náměstím v celé Asii a je "domovem" i řady turistických atrakcí. Dále jsou to staré koloniální budovy v okrese Xigang a v Ruské ulici. Součástí Laohutan Scenic Park je akvárium, a lesní zoo, kde si můžete prohlédnout pandu červenou.
Na jednom z místních vrcholků se rozprostírá park Láodòng. Nabízí možnost navštívit vyhlídkovou věž, z které se vám naskytne krásný výhled na město. Příliš neotálejte a určitě se svezte na ruském kole. V létě i v zimě je park oblíbeným rekreačním místem. V zimě se tu dá dokonce bruslit či si můžete zalyžovat. V parku se pak nachází také údajně největší fotbalový míč světa.

Impozantní rozkvetlé třešně

Příjemným turistickým cílem je na konci dubna obec Long Wangtang (龙王塘) , která je vzdálena asi 20 minut jízdy od centra Dalianu, a kde můžete touto dobou pozorovat více než 3 000 rozkvetlých stromů třešní, které tu vysázeli původně japonští kolonisté.

Pláže

Dalian nabízí krásné písečné pláže. Ty jsou ale většinou bohužel v letní sezóně doslova přecpané. Mezi nejvyhlášenější místní pláže patří Fu-ťia-čuang , což je podle mnohých v hlavní sezóně nejlidnatější pláž světa, pláž Ťi-š´-tchan a Sing-chaj. Podél celého zdejšího pobřeží vede Binhai Road, silnice podobná cestě Corniche na francouzské Riviéře.

Místní specialita

Pokud toužíte ochutnat mořské plody, které jsou typické pro Dalian, zavítejte do restaurace Tian Tian Yu Gang či Crabber House, kde vám mořské dobrůtky výborně připraví.

Akce, festivaly a zábava

Jednou z nejvýznamnějších akcí ve městě je pivní festival, který se koná 10 dní, na přelomu července a srpna. Ochutnat tu můžete různá, nejen čínská piva, dát si něco dobrého k jídlu a přitom si poslechnout hudební vystoupení. Ve městě nechybí řada divadel a koncertních sálů, které zajišťují vysokou kulturní úroveň města. Samozřejmostí jsou i kina. Tím nejznámějším je asi kino Warner-Wanda a Ownar Cineplex. Pokud budete nakupovat na ulicích, je tu skoro povinné smlouvání. Noční zábava tu ale jinak končí poměrně brzo. Prý už kolem 22 hodiny město spí. I když formální zavírací doba barů a podobných podniků je až ve 2 hodiny ráno.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Po dlouhá staletí šlo o území Číny . V polovině 19. století byla zdejší osada zabrána Brity . V roce 1880 místo získali zpět Číňané. V roce 1898 si celý zdejší poloostrov pronajali Rusové . Ti pak investovali v té době více než 10 milionů rublů (dnes by to bylo 11,5 miliardy rublů) a začali tu stavět velké moderní město. Proto je uváděno, že současný Dalian byl založen 17. dubna 1895. Původní ruský název města byl Dalny (Дальний) . Od roku 1905 až do druhé světové války bylo město pod nadvládou Japonců , kteří porazili Rusy v rusko-japonské válce v letech 1904 - 1905. Nadvládu nad městem získala Čína až po druhé světové válce. Díky ruské a japonské dočasné kolonizaci se ve městě nachází poměrně mnoho zajímavých koloniálních staveb z této doby.

Doprava

Dalian je dostupný všemi možnými způsoby. Nejlepší je ale letecká varianta. Letiště Dalian Zhoushuizi International Airport se nachází severozápadně od centra města. Zajišťuje jak vnitrostátní tak mezinárodní lety. Po každém přistání letadla odjíždí od letiště autobus, který vás doveze k hlavnímu nádraží. Vlakem se sem např. dostanete z Pekingu či Shenyangu. Z těchto měst jezdí do Dalianu přímý rychlík. Populární dálkové autobusové nádraží se nachází na Jianshe Jie. Do města se dá také dostat pomocí trajektů z měst na pobřeží Žlutého moře. Pravidelně sem jezdí např. trajekt i z Inch'ŏnu v Jižní Korei .

Města a obce v okolí

Dalian

Webmap: 1 2 3