TIXIK.cz » Města » Vietnam » Dalat

Dalat - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dalat: Hlídač pokojů
Dalat Mapa Mapa hotelů Dalat

DalatDalat

Související témata

Dalat: Fotografie

Doporučené hotely Dalat


Zobrazit všechny »


Dalat: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dalat Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Dalat a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:28:08, Nadmořská výška: 1487m

Dalat je lázeňské město, usazené na náhorní plošině v jižním Vietnamu ve výšce 1500 metrů nad mořem. Dříve to bývala stará francouzská horská stanice. Dalat byl, a dodnes stále je, protipólem horkého a hlučného Ho Či Minova města. Čistý vzduch, kopce porostlé jehličnany a příjemné klima mezi 15°C a 27°C podle zimního, nebo letního období. Právě tyto příznivé teploty vysloužily městu přezdívku „Město věčného jara“.

Historie

Městu se také přezdívá „Město tisíce borovic“, a není divu. Nejen, že jde o nejčastější dřevinu, kterou ve městě uvidíte, ale také většina staveb je z borovicového dřeva. V 90.letech 19.století evropští průzkumníci této oblasti, včetně známého bakteriologa Alexandra Yersina, požádali o vytvoření lázeňského města na vietnamské vysočině. Étienne Tardif, člen expedice pro budování silnic, navrhl v letech 1898 – 1899 pro umístění lázní právě Dalat. V roce 1907 byl postaven první hotel. Urbanistické i architektonické práce byly dotovány francouzskou vládou, a město navrhl Ernest Hebrard. V Dalatu byly založeny elitní školy, v nichž dodnes získávají vzdělání budoucí diplomaté a vědci.

Architektura – art deco a surrealistický banánový hotel

Architektura Dalatu je poplatná francouzskému vlivu. Například nádraží bylo postaveno v roce 1938, a navrženou stylu art deco. Stanice má unikátní design se svými střechami, klenutým stropem a v roce 2001 byla prohlášena národní kulturní památkou. Za zmínku také stojí architektura penzionu Hang Nga, který je známý jako „Bláznivý dům“. Zvenčí vypadá dům jako obří banánovník, obsahující různé prvky ze zvířecí či rostlinné říše. Jeho tvůrce, architekt Dang Viet Nga, vystudoval architekturu na Moskevské státní univerzitě a přiznává inspiraci katalánským umělcem Antoni Gaudím.

Doprava

Dalat nemá mezinárodní letiště, a tak pro vás bude nejlepší cesta z Ho Či Minova Města , jehož letiště má IATA kód SGN. Vnitrostátní letiště Dalat/Lien Khuong má IATA kód DLI. Města jsou od sebe vzdálena 297 kilometrů, a cestou strávíte asi 5 hodin. Při výjezdu z Ho Či Minova města po Xa lo Há Noi, která vás přes řeku Rách Chiec do Phuoc Long A. Poté, co projedete Hiep Phú se držte na silnici QL 1A, která vás povede několik desítek kilometrů až k Dau Giay. V něm odbočte doleva směrem na silnici 20, která vás provede kličkami vietnamské krajiny až do cíle.

Ubytování

V nádherném městě najdete výborné ubytování v hotelích Dalat Palace Hotel, Dalat Hotel Du Parc či v jedinečném Blue Moon Hotel and Spa.


Informace a fakta

GPS: 11.9394, 108.4394
Nadmořská výška: 1487 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:09:48

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dalat: Recenze

Dalat prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dalat