TIXIK.cz » Rakousko » Horní Rakousy » Okres Gmunden » Obertraun » Dachsteinhöhlen

Dachsteinhöhlen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dachsteinhöhlen: Hlídač pokojů
Dachsteinhöhlen Mapa Mapa hotelů Dachsteinhöhlen

Související témata

Dachsteinhöhlen: Fotografie

Doporučené hotely Dachsteinhöhlen


Zobrazit všechny »Dachsteinhöhlen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dachsteinhöhlen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dachsteinhöhlen a doprava, Čerpací stanice, benzinky
4831 Obertraun3km
Lammertal27km
Hrad Mauterndorf44km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 20:39:16, Nadmořská výška: 1472m

Dachsteinhöhlen je jeskynní systém, který se nachází v Rakousku na úbočích masivu Dachstein v městečku Obertraun u Hallstatského jezera ( Hallstätter See ) v oblasti Solné komory . Dachsteinhöhlen je jedním z nejrozsáhlejších jeskynních systémů na světě. Tento jeskynní systém je několik miliónů let starý a řadí se mezi nejkrásnější přírodní památky na území Rakouska. K jeskyním se dostaneme lanovkou, která nás tam vyveze z městečka Obertraun . Po výstupu z lanovky pak je pěkný pohled na jezero i městečko Hallstatt . Jeskyně Dachsteinhöhlen pokrývá několikset let zmrzlá půda. Poslední doba ledová zde zanechala pozoruhodné ledové hory, ledovce nebo nádherné zmrzlé vodopády, které se vytvořily vlivem podzemních vod. Nejzajímavější jeskyní v Dachsteinhöhlen je Obří ledová jeskyně (Rieseneishöhle) . Jeskyně jsou potom pojmenovány v tomto podzemním ledovém králoství po králi Artušovi či keltských hrdinech Parsifala a Tristana. O něco dále ale také v masivu Dachstein se nachází vchod do druhého jeskynního systému Dachsteinhöhlen. Jmenuje se Mamutí jeskyně ( Mammuthöhle ) . Název dostala podle své velikosti. Tyto jeskyně nejsou sice ledovcového původu, ale jsou krásně nasvícené a prohlídka určitě stojí za to. K těmto dvěma jeskynním systémům nás dovedou cesty od první stanice lanovky. Prohlídkové trasy mají celkovou délku více než 44 km a mají výškový rozdíl až 1200 metrů. Ještě je tu třetí jeskyně v Dachsteinhöhlen, jmenuje se Koppenbrüllerhöhle. Je zajímavá tím, že v ní vyvěrá obrovský vodní zdroj a je největší vodní jeskyní v Dachsteinu. Všechny jeskyně v systému Dachsteinhöhlen jsou otevřeny pro veřejnost a to pouze od května do října.

Informace a fakta

GPS: 47.5351, 13.7188
Nadmořská výška: 1472 m
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:30:27

Dachsteinhöhlen: Recenze

Dachsteinhöhlen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Obertraun (3.4km)Hallstatt (6km)Gosau (15km)Grundlsee (13km)Altaussee (12km)Bad Mitterndorf (16km)Bad Goisern (14km)Ramsau am Dachstein (14km)Aich (15km)

Webmap: 1 2 3