TIXIK.cz » Města » Vietnam » Da Nang

Da Nang - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Da Nang: Hlídač pokojů
Da Nang Mapa Mapa hotelů Da Nang

Da NangDa Nang

Související témata

Da Nang: Fotografie

Doporučené hotely Da Nang


Zobrazit všechny »


Da Nang: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Da Nang Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Da Nang a doprava
Most přes řeku DragonMosty0.4km
Museum of Cham SculptureMuzea0.9km
My Khe BeachPláže2km
Con MarketTržnice2km
Mezinárodní letiště Da NangLetiště4km
Non Nuoc BeachPláže7km
Lang-Co BayZátoky20km
Cua Dai BeachPláže22km
Pláž Hoi AnPláže24km
Museum of History and CultureMuzea23km
Japanese BridgeMosty23km
Sa Huynh Culture MuseumMuzea23km
Museum of Trading CeramicsMuzea23km
Diep Dong Nguyen HouseMuzea23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:37:40, WWW stránky:

Da Nang je přístavní město čamské kultury na jihu centrálního pobřeží Vietnamu u ústí řeky Han. Čtvrté největší vietnamské město slouží turistům převážně jako vstupní brána do Hoi Anu, Mÿ Sơnu a Mramorových hor. V místním Čamském muzeu jsou vystavena nejúchvatnější sochařská díla země. Městský záliv ohraničený mysem Hai Van a Opičí horou naskýtá až neskutečný panoramatický pohled. Město bylo dříve známé jako Cua Hàn, a během francouzské kolonizace oblasti také jako Tourane.

Historie

Počátky starobylého města se datují do období tajemného království Čampa, které u ústí řeky Han založili indonéští osadníci roku 192 n.l. Za vrcholu čamské éry se území jejich říše rozléhalo od Huế po Vũng Tàu. Počátky říše sahají ke králi Lê Hoanovi (zakladatel rané dynastie Lê) , jehož politická angažovanost v rozšiřování říše směrem k jihu vedla k vyčerpání říše, které mělo za následek dobytí říše severními sousedy. Jedním z prvních Evropanů , kteří se dostali do Da Nangu, byl portugalský námořník a průzkumník António de Faria. Jeho loď zakotvila v přístavu Da Nangu již roku 1535. Faria byl jeden z prvních, kteří o oblasti a její situaci zpravili tehdejší Evropu. V roce 1835 však císař Minh Mang, jehož mauzoleum můžete obdivovat jen pár kilometrů od Da Nangu, zakázal evropským lodím možnost kotvit v přístavu. Evropané samozřejmě zákaz snadno obešli, a tak dal panovník vlastně podnět k prudkému hospodářskému rozvoji nedalekého Hoi An. Pod záštitou náboženských misií se do země stáhlo mnoho francouzských vojáků. Ti začali v oblasti Kočinčíny rozvíjet činnost v rámci evropských zájmů. V roce 1889 byl Da Nang přejmenován na Tourane, a oblast byla ovládána francouzskými kolonialisty. Za ničivé vietnamské války (1964 – 1975) bylo město jedním z hlavních strategických bodů americké armády.

Co v Da Nangu shlédnout?

Pozoruhodným archeologickým nalezištěm je proslulý Mÿ Sơn. Nachází se v zalesněném údolí asi 70 km od Da Nangu. V bývalém hlavním městě čamské říše je dodnes k vidění více než 70 nádherných zachovalých chrámů a stúp. V roce 1990 byl Mÿ Sơn zapsán Seznam světového dědictví UNESCO. Mramorové hory (Marble Mountains) jsou skalnaté výběžky vápence, vyčnívající z pláže jižně od Da Nangu. Za časů dynastie Nguyen zde bylo vystavěno mnoho stúp a pagod. Na vrchol Bà Nà (1487 m n.m.) vede 5 km dlouhá lanovka.

Čamské muzeum

V honosné budově Čamského muzea z roku 1915 je vystaveno na 300 terakotových, pískovcových a bronzových soch z hlavních měst a chrámů Čamského království. Nejslavnější je Tanečnice z Tra Kieu, malá apsara (nebeská tanečnice) ozdobená volnými opasky a korálkovými náhrdelníky. V galerii stojí za povšimnutí také socha sloního boha Ganéši ze 17. století s chobotem v misce se sladkostmi. Jedná se o vůbec nejstarší komplexní čamskou sochu.

Čínská pláž

Americká námořní pěchota vybudovala své rekreační centrum (jakoby všechny armády, které Vietnamem prošly, budovaly rekreační centra pro své vojáky) na krásném pruhu písku. Američané místo znali pod názvem Čínská pláž. Do dnešního dne se nezachoval žádný pozůstatek z rekreačního zařízení, nicméně čistý písek a mořská voda vás jistě donutí před resortem Furama odbočit vlevo, a další dva kilometry pokračovat až k nádherné pláži „šeptajících duchů“.

Kuchyně

Přímořské město jistě potěší chutě každého milovníka mořských plodů. Místní specialitou jsou například grilovaní garnáti s čili a těstovinami.

Ubytování

Nejlepší levné ubytování v Danangu naleznete například v hotelu Royal Hotel (17 Quang Trung Street) . V nejlepším vietnamském plážovém resortu, Furamě, stojí unikátní hotel Furama Resort Danang. Na balkoně je příjemné posezení a hotel má vlastní úsek Čínské pláže! Hotel Apsara, jehož výzdoba byla inspirována nedalekým Čamským muzeem, nabízí kromě věrné kopie čamských věží poblíž Phan Rangu, také večery tradičních čamských vystoupení.


Informace a fakta

GPS: 16.061, 108.2311
Nadmořská výška: 7 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:53

Da Nang: Recenze

Da Nang prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hoi An (23km)