TIXIK.cz » Města » Czestochowa

Ubytování Czestochowa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Czestochowa: Hlídač pokojů
Czestochowa Mapa Mapa hotelů Czestochowa

CzestochowaCzestochowa

Související témata

Satelitní mapa Czestochowe, Autopůjčovny v Czestochowé, Czestochowa - počasí, Czestochowa: Fotografie

Doporučené hotely Czestochowa


Zobrazit všechny »


Czestochowa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Czestochowa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Czestochowé, Plánovač výletů, Czestochowa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:45:14, WWW stránky:

Czestochowa je označována za hlavní duchovní město Polska . Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 250 000 obyvatel.

Zázračná madona

Czestochowa je pro většinu lidí spojena s místním klášterem Jasna Góra, který je domovem zázračné "Černé madony". Přesněji zázračného gotického obrazu Panny Marie, který učinil z Čenstochové jedno z nejdůležitějších poutních míst na světě, po Římu , Lurdech , Fátimě a Santiagu de Compostela . Každoročně sem putují miliony poutníků.

Turistické zajímavosti

Czestochowa bohužel nenabízí dostatek zajímavostí. Během komunismu se totiž podařilo místním pohlavárům, při kladení důrazu na průmysl, přetvořit město v nezajímavé provinciální místo. Největším turistickým magnetem je zmíněný klášter Jasna Góra . Další zajímavé památky jsou kostel sv. Jakuba, židovský hřbitov, třída Panny Marie, která je nejreprezentativnější ulicí města, a 10 dalších kostelů. Czestochowa nabízí také zajímavá muzea - Muzeum historie železnice, Muzeum výroby zápalek, Muzeum čenstochovské arcidiecéze a památný pokoj Haliny Poświatowské. Řada lidí, kteří přijedou do města, navštěvuje také Krakovsko-Čenstochovskou vysočinu, která nabízí vhodné podmínky pro pěší turistiku, horolezectví a jezdectví.

Turistické služby

Ve městě nechybí ani dostatečná nabídka ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Na dobré jídlo si můžete zajít např. do restaurace Cleopatra, do italské restaurace Topollino, či do restaurace La Bella. Velká restaurace se nachází i v klášteře Jasna Góra . Za kulturou můžete vyrazit do místního divadla Adama Mickiewicze a do filharmonie. Nejvýznamnější akcí ve městě Czestochowa je Mezinárodní festival sakrální hudby "Gaude Mater".

Historie

Czestochowa vznikla někdy v 11. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220. Městská práva získala Czestochowa v roce 1356. Nejhorší časy město zažilo během komunismu, v druhé polovině 20. století.

Doprava

Czestochowa je nejlépe dostupná autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Katovicích . Vlakem se do Čenstochové dopravíte ze všech větších měst Polska . Autem se sem dostanete nejlépe po silnici č.1 (E75) , nebo po silnici č.46.

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.8119, 19.1088
Nadmořská výška: 261 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:11:31

Czestochowa: Recenze

Czestochowa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CzestochowaPoczesna (11km)Nieznanice (18km)Kozieglowy (24km)Lubliniec (34km)Myszków (31km)Radomsko (37km)Siewierz (39km)Pyrzowice (39km)

Webmap: 1 2 3