TIXIK.cz » Města » Polsko » Slezsko » Czestochowa

Ubytování Czestochowa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Czestochowa: Hlídač pokojů
Czestochowa Mapa Mapa hotelů Czestochowa

CzestochowaCzestochowa

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Czestochowe, Autopůjčovny v Czestochowé, Czestochowa - počasí, Czestochowa: Fotografie

Doporučené hotely Czestochowa


Zobrazit všechny »


Czestochowa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Czestochowa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Czestochowé, Plánovač výletů, Czestochowa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Pomnik Księdza Jerzego PopiełuszkiPamátníky0.4km
Pomnik Kazimierza PułaskiegoPamátníky0.4km
Pani KowalskaPamátníky0.4km
Pomnik Stanisława MoniuszkiPamátníky0.5km
Teatr im. Adama MickiewiczaDivadla0.5km
Muzeum Częstochowskie. Dom Poezji. Muzeum Haliny PMuzea0.6km
Jasna GóraNáboženství0.8km
Klášter Jasna GoraKláštery0.8km
Filharmonia CzęstochowskaDivadla1km
Galeria Jurajska Shopping CentreShopping0.9km
MOSiR CzestochowaKoupání2km
Rezerwat archeologicznyMuzea4km
Rosa Private Golf ClubGolf11km
Częstochowa-RudnikiLetiště11km
Jaskinia SzmaragdowaJeskyně11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:38:27, WWW stránky:

Czestochowa je označována za hlavní duchovní město Polska . Nachází se v jižní části země, v Slezském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 250 000 obyvatel.

Zázračná madona

Czestochowa je pro většinu lidí spojena s místním klášterem Jasna Góra, který je domovem zázračné "Černé madony". Přesněji zázračného gotického obrazu Panny Marie, který učinil z Čenstochové jedno z nejdůležitějších poutních míst na světě, po Římu , Lurdech , Fátimě a Santiagu de Compostela . Každoročně sem putují miliony poutníků.

Turistické zajímavosti

Czestochowa bohužel nenabízí dostatek zajímavostí. Během komunismu se totiž podařilo místním pohlavárům, při kladení důrazu na průmysl, přetvořit město v nezajímavé provinciální místo. Největším turistickým magnetem je zmíněný klášter Jasna Góra . Další zajímavé památky jsou kostel sv. Jakuba, židovský hřbitov, třída Panny Marie, která je nejreprezentativnější ulicí města, a 10 dalších kostelů. Czestochowa nabízí také zajímavá muzea - Muzeum historie železnice, Muzeum výroby zápalek, Muzeum čenstochovské arcidiecéze a památný pokoj Haliny Poświatowské. Řada lidí, kteří přijedou do města, navštěvuje také Krakovsko-Čenstochovskou vysočinu, která nabízí vhodné podmínky pro pěší turistiku, horolezectví a jezdectví.

Turistické služby

Ve městě nechybí ani dostatečná nabídka ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Na dobré jídlo si můžete zajít např. do restaurace Cleopatra, do italské restaurace Topollino, či do restaurace La Bella. Velká restaurace se nachází i v klášteře Jasna Góra . Za kulturou můžete vyrazit do místního divadla Adama Mickiewicze a do filharmonie. Nejvýznamnější akcí ve městě Czestochowa je Mezinárodní festival sakrální hudby "Gaude Mater".

Historie

Czestochowa vznikla někdy v 11. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220. Městská práva získala Czestochowa v roce 1356. Nejhorší časy město zažilo během komunismu, v druhé polovině 20. století.

Doprava

Czestochowa je nejlépe dostupná autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Katovicích . Vlakem se do Čenstochové dopravíte ze všech větších měst Polska . Autem se sem dostanete nejlépe po silnici č.1 (E75) , nebo po silnici č.46.

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.8119, 19.1088
Nadmořská výška: 261 m
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:11:31

Czestochowa: Recenze

Czestochowa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CzestochowaPoczesna (11km)Nieznanice (18km)Kozieglowy (24km)Lubliniec (34km)Myszków (31km)Radomsko (37km)Siewierz (39km)Pyrzowice (39km)

Webmap: 1 2 3