TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Mazovsko » Varšava » Cytadela

Cytadela - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cytadela: Hlídač pokojů
Cytadela Mapa Mapa hotelů Cytadela

CytadelaCytadela

Související témata

Cytadela: Fotografie

Doporučené hotely Cytadela


Zobrazit všechny »


Cytadela: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cytadela Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cytadela a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Muzeum Pawilon-XMuzea0km
Museum of Pavilion XMuzea0km
Muzeum Sportu i TurystykiMuzea0.6km
Museum of Sport and TourismMuzea0.9km
Historical Museum of WarsawMuzea2km
Muzeum Marie Curie-SkłodowskéMuzea2km
Marie Curie MuseumMuzea2km
Warsaw Historical MuseumMuzea2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 13:11:23, Adresa: Skazańców 25, 00-001 Warsaw, Polsko, Telefon: +48 22 839 12 68, WWW stránky:

Cytadela je mohutné historické opevnění. Nachází se v Polsku na západním břehu řeky Visly ve Varšavě a je obklopeno rozlehlým parkem.

Cytadela - historie

Opevnění Cytadela bylo vybudováno ruským carem v 19. století po listopadovém povstání, které se konalo roku 1830. Tato stavba zdaleka neměla obranný charakter, ale sloužila k zastrašení varšavských obyvatel. Opevnění Cytadela bylo využíváno hlavně jako politické vězení. Nad řekou Vislou se nachází obrovská Popravčí brána nazývaná Brama Straceń, která slouží jako památník vězňů, kteří byli na tomto místě usmrceni.

Zajímavosti

Od popravčí brány se dostanete po dlážděné uličce k Muzeu Pawilon-X, kde si můžete prohlédnout křídlo opevnění Cytadela s celami vězňů. Každá místnost je označena jmény proslulých vězňů, z nichž nejznámější je cela Josefa Pilsudského, s číslem 25. V jedné z kopek si můžete prohlédnout kovadlinu, která sloužila ke kováni vězňů do želez. Cytadela se může pyšnit sbírkou obrazů Alexandra Sochaczewského, který byl v pevnosti vězněn s dalšími 20 000 proticarskými stoupenci před transportem do Sibiřských pracovních táborů v roce 1866. Obrazy vypodobňují tehdejší utrpení vězňů. Jeden z nich nese název Loučení s Evropou a znázorňuje zoufalství vyhnanců u kamenného obelisku na Uralu, zavátého sněhem a vyznačující hranici mezi Evropou a Asií. Pevnost Cytadela ukrývá mezi svými nejzajímavějšími exponáty uzavřený vězeňský vůz, který sloužil pro přepravu nebezpečných jedinců. Muzeum Pawilon-X můžete navštívit od středy do neděle, vstup je zde volný. Některá místa pevnosti Cytadela nahání dodnes lidem hrůzu při představě, co se na tomto místě odehrávalo před mnoha lety.


Informace a fakta

GPS: 52.2666, 21.0007
Nadmořská výška: 97 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:09

Cytadela: Recenze

Cytadela prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (5km)Stare Babice (11km)Pustelnik (11km)Konotopa (14km)Dziekanów Leśny (14km)Raszyn (13km)Legionowo (17km)Nieporęt (19km)Józefów (22km)

Webmap: 1 2 3