TIXIK.cz » Města » Cuzco

Cuzco - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cuzco: Hlídač pokojů
Cuzco Mapa Mapa hotelů Cuzco

CuzcoCuzco

Související témata

Satelitní mapa Cuzca, Penziony v Cuzcu, Luxusní ubytování v Cuzcu, Apartmány v Cuzcu, Levné ubytování v Cuzcu, Autopůjčovny v Cuzcu, Cuzco: Fotografie

Doporučené hotely Cuzco


Zobrazit všechny »


Cuzco: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cuzco Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Cuzcu, Plánovač výletů, Cuzco a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:57:32, Nadmořská výška: 3369m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: -13.5225, -71.9726
Nadmořská výška: 3369 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:24:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.municusco.gob.pe

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Cuzco: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-31 10:23:54
Cuzco je světoznámé město v Peru . Nachází se v jižní části země, v Peruánských Andách. V současnosti tam žije okolo 360 000 obyvatel. Cuzco je od roku 1983 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Cuzco bylo hlavním městem Inků, které podle legendy založil devátý vládce - Sapa Inca Pachacuti (asi někdy ve 13. století) . Město mělo mít zřejmě tvar pumy, která byla jedním z uctívaných zvířat v říši Inků. V době největšího rozkvětu tam žilo kolem 200 000 obyvatel. Roku 1534 však město získali Španělé pod velením conquistadora Francisca Pizzara. Ti tam postavili řadu paláců a kostelů v barokním stylu a v civilní architektuře došlo k propojení španělského stylu s tradičním stylem Inků. Řada těchto památek se dochovala až dodnes. Cuzco se stalo základnou španělské kolonie a také středem, ze kterého se šířily křesťanské misie. Hlavní město pak bylo přesunuto do v té době budované Limy . Od roku 1821, kdy Peru vyhlásilo nezávislost, je Cuzco důležitým kulturním a hospodářským centrem.

Turistické zajímavosti

Cuzco je jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi a také nejpohodlnější město, ze kterého mohou turisté začínat výlety na Machu Picchu . Cuzco nabízí řadu památek a muzeí. Mezi nejzajímavější památky patří např. chrám Qoricancha (chrám slunce) , kaple sv. Rodiny (Capilla de la Sagrada Familia) , kostel La Compañia a náměstí Plaza de Armas, na kterém stojí monument Pachacuteq. Dále je zajímavý klášter Santa Catalina a katedrála Santo Domingo, která patří mezi nejpozoruhodnější koloniální stavby ve městě. Poblíž města se také nachází známá incká pevnost Sacsayhuamán . Pozoruhodné je také již jednou zmíněné propojení incké a koloniální architektury. Řada budova je totiž postavena na ruinách inckých staveb a rozdíly mezi jednotlivými částmi budov či zdí jsou dodnes velmi patrné.

Muzea

Mezi nejvyhledávanější muzea patří Museo Municipal de Arte Contemporáneo, které přibližuje současné umění, Museo Historico Regional, kde si můžete prohlédnout např. zajímavé obrazy ze 17. a 18. století a Museo del Sitio del Qoricancha, což je velmi malé muzeum s různými předkolumbovskými artefakty, včetně tří mumií. Za návštěvu jistě stojí i Museo de Arte Popular, které se věnuje populárnímu umění, dále Muzeum kakaa a čokolády (Cocoa and Chocolate Museum) , do kterého je vstup zdarma a tzv. Galerie, kde vystavují místní umělci. Zajímavá je i sbírka církevního umění v klášteře Santa Catalina.

Boleto Turistico

Boleto Turistico je druh vstupenky, kterou si musíte zakoupit, pokud chcete navštívit vybrané památky ve městě Cuzco a jeho okolí. Tento lístek můžete získat např. v centru Oficina Ejecutiva del Comité (OFEC) na Av. Sol 103. Plná cena této vstupenky na 10 dní je 130 PEN. Studenti pak platí 70 PEN, je ale nutné mít ISIC kartu. Vstupenka Boleto turistico platí např. na tyto místa: klášter Santa Catalina, Museo Municipal de Arte Contemporáneo, Museo Historico Regional, Museo del Sitio del Qoricancha, Museo de Arte Popular, Centro Qosqo de Arte Nativo Danzas Folklórico a monument Pachacuteq. S touto vstupenkou však můžete vyrazit i do okolí města. Navštívit s ní můžete např. památky, jako je Sacsayhuamán , Qénqo, Pukapukara, Tambomachay, Chinchero a ruiny Pisac, Ollantaytambo, Tipón a Pikillacta.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Ve městě můžete také ochutnat řadu místních specialit. Patří mezi ně např. jídlo "Lomo Saltado", což je taková masová směs s rýží a hranolky a jídlo "Cuy", což je pečené morče s těstovinami. Tyto místní pochoutky si můžete dát např. v restauraci Inka Gril na Plaza de Armas. Tato restaurace patří k nejvyhledávanějším z pohledu turistů. Dobře se najíst a přitom nezatížit svojí peněženku můžete v restauraci El Balcon. Pokud si chcete dát něco z klasické evropské kuchyně, tak navštivte restauraci Cross Keys Pub. Dobrou indickou kuchyni nabízí restaurace Maikhani a vegetariáni můžou zajít do restaurace Govindas na Plaza de Armas. Pokud se stravujete sami, tak se můžete vydat za nákupy např. do supermarketu Gato na Plaza de Armas nebo do supermarketu Maxi na ulici Ave Grau. Větší supermarket, který je otevřený 24 hodin a přijímá i platební karty, naleznete na Av. La Cultura 2003. Je to supermarket D'Dinos. Vyrazit můžete také na trh Artisan, který se nachází u křižovatky la Avenida del Sol a Tullumayo. Pokud si chcete dát nějaký drink či vyrazit večer za zábavou, tak nejlepší místo je v okolí hlavního náměstí Plaza de Armas, kde je řada hospod a klubů.

Doprava

Cuzco je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Mezinárodní letiště Alejandro Velasco Astete se nachází v blízkosti středu města a je to druhé nejdůležitější letiště v zemi. Zajišťuje jak vnitrostátní lety, tak i mezinárodní lety. Autobusem se do Cuzca dostanete např. z Limy , Puny, Arequipa či Nazca. Hlavní autobusový terminál Terrestre se nachází asi 20 minut pěší chůze od av. Sol. Vlakem se odtamtud dostanete např. k Machu Picchu . Po městě se dá nejlépe pohybovat na vypůjčené motorce či skútru.

Města a obce v okolí

CuzcoLamay (18km)Calca (22km)Urubamba (29km)