TIXIK.cz » Ukrajina » Crimea » Čufut-Kale

Čufut-Kale - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Čufut-Kale: Hlídač pokojů
Čufut-Kale Mapa Mapa hotelů Čufut-Kale

Čufut-KaleČufut-Kale

Související témata

Čufut-Kale: Fotografie

Doporučené hotely Čufut-Kale


Zobrazit všechny »


Čufut-Kale: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Čufut-Kale Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Čufut-Kale a doprava, Bankomaty
Bachčisaray5km
Dolgorukovska Jalta33km
Aj Petri34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 20:40:44, Nadmořská výška: 470m

Čufut-Kale je dávné skalní město, které je známé i jako „Pevnost Židů“. Rozkládá se na náhorní plošině několik kilometrů od Bachčisaraje. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších jeskynních měst na Krymu. Čufut-Kale bylo od pradávna strategickým místem. Prvními osadníky byli křesťanské kmeny Alanů, jejichž mnohé kláštery získaly označení Kyrk-Or neboli Čtyřicet pevností. Mezi národy, které se zde usadily patří i Arméni a karaimští Židé, jež byli potomky Chazarského kaganátu. V 15. století bylo Čufut-Kale hlavním městem Krymského chanátu. Jednalo se o poměrně tolerantní uskupení, přesto se část řeckých křesťanů přestěhovala do Mangup-Kale. Později vydal chán prohlášení, v němž povolil volné obchodování karaimských Židů. Ti zde našli své útočiště, a proto se Čufut-Kale nazývá „Pevnost Židů“. Ulice se zachovaly v nezměněném stavu a nachází se zde mnoho pozůstatků různých staveb. Vedle jižního vstupu do města se nalézají posvátné budovy Židů ze 14. století, ale i příbytky vytesané do skály.

Zajímavosti

V nižších jeskyních, které lemují úpatí kopce, stojí svatyně nejstarších pravoslavných světců. V roce 862 n.l. sem zavítal sám sv. Cyril, neboť byl vyslán byzantským císařem na misijní cestu na Krym spolu se svým bratrem Metodějem. Jejich prvotním cílem bylo obnovit spojenectví s Chazary.


Informace a fakta

GPS: 44.741, 33.9244
Nadmořská výška: 470 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:41:32

Čufut-Kale: Recenze

Čufut-Kale prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jalta (33km)Livadiya (35km)Alupka (37km)

Webmap: 1 2 3