TIXIK.cz » Města » Cres

Cres - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cres: Hlídač pokojů
Cres Mapa Mapa hotelů Cres

CresCres

Související témata

Penziony v Cres, Satelitní mapa Crese, Cres: Fotografie

Doporučené hotely Cres


Zobrazit všechny »


Cres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cres a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:20:45

Cres je největší a nejvýznamnější městečko na stejnojmenném chorvatském ostrově. Leží v jeho střední části u hluboké a chráněné zátoky. Cres má cca 2500 obyvatel a v jeho blízkosti se nacházejí oba trajektové přístavy na ostrově, Merag a Porozina , což ulehčuje jeho dostupnost.

Historie a památky

Cres byl již v antických dobách důležitým obchodním přístavem. Jeho dnešní podoba pochází z období benátské nadvlády. Starší část města Cres, pro kterou je charakteristická spleť úzkých uliček, je obklopena hradbami, jež pocházejí ze 14. – 16. stol. Spolu s hradbami se v městečku nachází i další pozoruhodné stavby, které mu dodávají malebnou atmosféru. Je to například Knížecí palác (Kněžev dvor) , městská lodžie (Gradska loža) a brána s hodinovou věží. Na náměstí městečka Cres si můžete prohlédnout goticko-renesanční kostel Panny Marie Sněžné z 15. stol. V sousední faře se pak nachází několik cenných obrazů. Na dalším menším náměstí stojí gotický palác rodu Petrisů a románsko-gotický kostel sv. Izidora (Sveti Sidar) , který je patronem města Cres. Za prohlídku také stojí františkánský klášter ze 14. století stojící za hradbami města, který se pyšní cenným interiérem a mnoha vzácnými starobylými knihami.

Pláže

Podél celého zálivu v okolí města Cres jsou krásné pláže. Pozvolna klesající oblázkové a štěrkové pláže jsou vhodné i pro děti. Okolní moře bývá pravidelně vyznamenáváno Modrou vlajkou pro svoji čistotu. Na plážích můžete vyzkoušet různé vodní a jiné sporty. Oblíbené jsou zejména potápění, jachting, windsurfing, míčové sporty a minigolf. K dispozici je zde také půjčovna lodí a jachet, s nimiž se můžete vydat objevovat okolní ostrůvky a zátoky. Cres je také vyhlášen díky nedaleké vesničce Lubenice, kde se po celou sezónu konají koncerty vážné hudby pod širým nebem.

Plusy

klid
lesy
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 44.9596, 14.4084
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:50

Cres: Recenze

Cres prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CresKrk (15km)Punat (18km)Stara Baška (22km)Martinšćica (16km)Rabac (24km)Malinska (20km)Baška (27km)Vrbnik (24km)

Webmap: 1 2 3