TIXIK.cz » Muzea » Nizozemsko » Noord-Holland » Corrie ten Boom huis

Corrie ten Boom huis - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Corrie ten Boom huis: Hlídač pokojů
Corrie ten Boom huis Mapa Mapa hotelů Corrie ten Boom huis

Corrie ten Boom huisCorrie ten Boom huis

Související témata

Corrie ten Boom huis: Fotografie

Doporučené hotely Corrie ten Boom huis


Zobrazit všechny »


Corrie ten Boom huis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Corrie ten Boom huis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Corrie ten Boom huis a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Archeological MuseumMuzea0.1km
Archeologisch Museum HaarlemMuzea0.2km
Teylers MuseumMuzea0.4km
Frans Hals MuseumMuzea0.6km
Draaiorgelmuseum HaarlemMuzea2km
Nzh Public Transport MuseumMuzea2km
Museum De CruquiusMuzea5km
Zandvoorts MuseumMuzea7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 16:11:36, Adresa: Barteljorisstraat 26, 2011 Oude Stad, Nizozemsko

Corrie ten Boom huis ( The Corrie ten Boom House ) je dům a muzeum nacházející se ve městě Haarlem v Nizozemsku. Corrie ten Boom huis je znám i pod zkratkou Béjé ( zkratka názvu ulice Barteljoristraat ) . Je situován v centru města Haarlem. Najdete jej pokud se vydáte z Grote Markt ulicí Kruisweg, Kruisstraat až na Barteljorisstraat 19. Corrie ten Boom huis je stále otevřen jako hodinářství, ale je to zároveň i muzeum pod názvem Ten Boom Museum. Tento dům se stal připomínkou lidské lásky a solidarity, která překračuje hranice národů a náboženství a je symbolem víry v život a duchovní síly člověka. Corrie ten Boom huis byl postaven roku 1837 jako hodinářství rodiny Ten Boom. Po jeho zakladateli Willemovi jej převzal jeho syn Casper a Casperova dcera Corrie. Rodina Ten Boom zasvětila svůj život křesťanství a pomoci lidem a v tomto duchu i jednala. Během druhé světové války v Corrie ten Boom huis našli útočiště uprchlíci a pronásledovaní lidé. Byli to hlavně Židé, studenti a členové holandského odboje. Corrie ten Boom huis se stal tajným centrem protifašistického odboje s celou sítí kontaktů a přátel a díky tomu bylo zachráněno mnoho lidských životů. Celá rodina Ten Boom riskovala tak své životy pro jiné. V roce 1944 byla, ale, zrazena a Gestapo obsadilo Corrie ten Boom huis a zatklo šest jejích členů a dalších 30 jejich přátel. Gestapu se sice tehdy nepovedlo najít ukryté uprchlíky v Corrie ten Boom huis, ale ve vězení zemřeli 3 členové rodiny Ten Boom. Corrie přežila kncentrační tábor Ravensbruk. Následujích 32 let navštěvovala země po celém světě s poselstvím o lásce a vítězství Boha nad vším zlem a utrpením. Je autorkou bestselleru Útočiště a mnoha dalších knih. Corrie ten Boom huis byl z části zrestaurován a vybaven zařízením ze zmíněného období. Při prohlídce uvidíte například i „útočiště“, úzké místo za falešnou zdí ložnice, kde se ukrývali pronásledovaní lidé. Naleznete tu i knihy o životě a práci rodiny Ten Boom, které byly napsány jejími členy i jinými autory. Corrie ten Boom huis je také sídlem charitativní neziskové organizace, která udržuje duchovní poselství rodiny Ten Boom pro další generace a přináší pro mnohé inspiraci a naději. Znovu byl zařízen i obchod s hodinami a hodinkami. Návštěva Corrie ten Boom huis se stane silným vnitřím zážitkem a připomínkou toho, že mezi lidmi nemusí existovat žádné hranice.

Informace a fakta

GPS: 52.3822, 4.6352
Nadmořská výška: 9 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:30

Corrie ten Boom huis: Recenze

Corrie ten Boom huis prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Haarlem (0.2km)Bloemendaal (2.6km)Haarlemmerliede (3.6km)Santpoort-Noord (6km)Zwanenburg (7km)Lijnden (9km)Velsen-Zuid (9km)Badhoevedorp (11km)Velsen-Noord (10km)

Webmap: 1 2 3