TIXIK.cz » Španělsko » Andalusie » Córdoba » Cordobská Juderie

Cordobská Juderie - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cordobská Juderie : Hlídač pokojů
Cordobská Juderie  Mapa Mapa hotelů Cordobská Juderie

Související témata

Cordobská Juderie : Fotografie

Doporučené hotely Cordobská Juderie


Zobrazit všechny »Cordobská Juderie : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cordobská Juderie  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cordobská Juderie a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Almodóvar Del Río23km
Hrad Montalván33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Čtvrti, Aktuální čas: 00:17:52

Cordobská Juderie patří mezi největší židovské čtvrti ve Španělsku . Nachází se ve městě Córdoba a patří k největším turistickým lákadlům ve městě. Cordobská Juderie je typická svými malebnými, úzkými a křivolakými uličkami, které jsou lemovány krásnými bílými domy plnými květin. Zachovala se zde také jediná synagoga v celé Andalusii, která byla postavena ve 14. století. U synagogy stojí pomník židovského teologa, filosofa a lékaře Maimonida. Vyhledávaným místem ve čtvrti Cordobská Juderie je také Almodovarská brána (Puerta de Almodovar) , kde židovská čtvrť končí. Zde stojí socha římského filosofa Senecy, který se v Córdobě narodil.

Informace a fakta

GPS: 37.8807, -4.784
Nadmořská výška: 116 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:09

Cordobská Juderie : Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22913.7.2010 19:06:03
Córdoba je jedno z nejúchvatnějších měst nejen Šapnělska, ale troufám si tvrdit, že i Evropy. Má neopakovatelnou atmosféru hlavně, tím, že na každém kroku cítíte, že toto město kdysi bylo vzorem soužití tří různých kultur, které se vzájemně obohacovaly a to do té doby,než jedna kultura ty ostatní převálcovala.

Synagoga má podobu arabské architektury, zejména svým štukovím, protože židé vždy přijímali kulturu, způsob stavění a architekturu místa, kde žili. Chodit uličkami je zážitek. nezapomeňte nakukovat do zdejších patií, to je cosi, co se hned tak nevidí. Každoročně zde první týden v květnu probíhá soutěž o nekrásnější patio, což vypisuje radnice a lidé se opravdu předhánější, kdo bude mít ten svůj dvoreček nejkrásnější: Kytky, keramika, maurské lampy, fontány, to všechno je v nich k vidění, oči přecházejí.Córdoba rozhodně stojí za návštěvu. Kdo je trochu při penězích, doporučuji hotel Mezquita hned vedle mešity, 90 euro za noc, ale starobylá atmosféra je úžasná. A také - do mešity můžete jít zdarma ještě před otevřením, tj. před desátou hodinou, stačí, když budete dělat, že jdete na katolickou mši. Pak už vás nikdo nevyžene a navíc si mešitu prohlédnete ještě než se tam nahrnou davy turistů.

Města a obce v okolí

Córdoba (0.7km)Villafranca de Córdoba (23km)Adamuz (26km)Bujalance (36km)La Carlota (26km)Montoro (39km)La Rambla (31km)Montilla (35km)Cabra (55km)

Webmap: 1 2 3