TIXIK.cz » Města » Córdoba

Ubytování Córdoba, hotely Córdoba

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Córdoba: Hlídač pokojů
Córdoba Mapa Mapa hotelů Córdoba

Související témata

Satelitní mapa Córdoby, Tipy na výlety poblíž Córdoby, Penziony v Córdobě, Luxusní ubytování v Córdobě, Apartmány v Córdobě, Levné ubytování v Córdobě, Autopůjčovny v Córdobě, Córdoba: Fotografie

Doporučené hotely Córdoba


Zobrazit všechny »Córdoba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Córdoba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Córdobě, Plánovač výletů, Córdoba a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:46:04, Adresa: Calle de Alfonso XIII, 13, Córdoba, Španělsko, Telefon: +34 957 21 80 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 37.8843, -4.778
Nadmořská výška: 131 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:37

Córdoba: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:05:35
Córdoba je krásné historické město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii. Celé historické jádro je od roku 1984 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V roce 1994 byl zápis ještě rozšířen o cordobskou mešitu.

Historie

Město Córdoba bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem. Největší rozkvět pak zažilo v 8. století pod vládou Maurů. V té době bylo ve městě postaveno kolem 300 mešit, bezpočet paláců a dalších budov. Později vládli městu střídavě Vandalové, Byzantinci, Vizigóti, Arabové a Římané. Okolo roku 1000 žilo ve městě Córdoba přes půl milionu obyvatel, bylo tedy jedním z největších měst tehdejšího světa. Vedle sebe tu v míru žili křesťané, muslimové i židé.

Historické památky

Mezi nejvyhledávanější památky ve městě Córdoba patří římský most, který byl postaven za vlády Gaia Julia Caesara, a také “Mezquita“ , která byla postavena v roce 788 na místě bývalého římského chrámu. Uvnitř dodnes můžete vidět římské a vizigótské sloupy a hlavice. Její střední loď má zachovalý dřevěný strop, zrekonstruovaný v roce 1919. Dále můžete navštívit strážní věž ze 16. století, Torre de la Calahorra , která byla součástí opevnění. Dnes se v ní nachází muzeum. Ve městě se nachází také velkolepý hrad katolických králů, "Alcazar Córdoba" . Tento hrad byl od 11. století sídlem katolických králů a inkvizice. Každoročně se zde pořádá světoznámý festival Flamenca. Velmi zajímavá je i zdejší židovská čtvrť, "Juderie ", která patří k největším v celém Španělsku. Nachází se zde jediná zachovalá synagoga v Andalusii (ze 14. století) . Židovská čtvrť končí u Almodovarské brány, kde stojí také socha cordobského rodáka, filosofa, Senecy.

Praktické informace

Veškeré informace o městě, včetně map a suvenýrů, můžete sehnat v některé z turistických kanceláří. Ty se nacházejí buď na vlakovém nádraží, nebo v historické části města v ulici Campo Santo de los Mártires a na Plaza del Potro.

Města a obce v okolí

CórdobaVillafranca de Córdoba (22km)Adamuz (26km)Bujalance (35km)La Carlota (27km)Montoro (38km)La Rambla (31km)Montilla (35km)Cabra (55km)

Webmap: 1 2 3