TIXIK.cz » Města » Španělsko » Andalusie » Córdoba

Ubytování Córdoba, hotely Córdoba

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Córdoba: Hlídač pokojů
Córdoba Mapa Mapa hotelů Córdoba

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Satelitní mapa Córdoby, Tipy na výlety poblíž Córdoby, Penziony v Córdobě, Luxusní ubytování v Córdobě, Apartmány v Córdobě, Levné ubytování v Córdobě, Autopůjčovny v Córdobě, Córdoba: Fotografie

Doporučené hotely Córdoba


Zobrazit všechny »



Córdoba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Córdoba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Córdobě, Plánovač výletů, Córdoba a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Escultura del Obispo OsioPamátníky0.2km
Parroquia de San MiguelNáboženství0.2km
Alminar de San JuanPamátníky0.3km
Escultura de Eduardo LucenaPamátníky0.4km
Archeologické muzeum CordobaMuzea0.3km
Julio Romero de Torres MuseumMuzea0.5km
Cordoba Museum of Fine ArtsMuzea0.4km
Casa del IndianoPamátníky0.5km
Cristo de los FarolesPamátníky0.4km
Posada Del PotroMuzea0.5km
Muralla romanaPamátníky0.5km
Cordobská Juderie Čtvrti0.7km
Parroquia del Apostol SantiagoNáboženství0.8km
Marques de Viana PalaceHrady a zámky0.6km
Parroquia Santa CeciliaNáboženství0.8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:56:43, Adresa: Calle de Alfonso XIII, 13, Córdoba, Španělsko, Telefon: +34 957 21 80 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 37.8843, -4.778
Nadmořská výška: 131 m
Počet obyvatel: 300 000
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:02:37

Córdoba: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:05:35
Córdoba je krásné historické město ve Španělsku . Nachází se v jižní části země, v Andalusii. Celé historické jádro je od roku 1984 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V roce 1994 byl zápis ještě rozšířen o cordobskou mešitu.

Historie

Město Córdoba bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem. Největší rozkvět pak zažilo v 8. století pod vládou Maurů. V té době bylo ve městě postaveno kolem 300 mešit, bezpočet paláců a dalších budov. Později vládli městu střídavě Vandalové, Byzantinci, Vizigóti, Arabové a Římané. Okolo roku 1000 žilo ve městě Córdoba přes půl milionu obyvatel, bylo tedy jedním z největších měst tehdejšího světa. Vedle sebe tu v míru žili křesťané, muslimové i židé.

Historické památky

Mezi nejvyhledávanější památky ve městě Córdoba patří římský most, který byl postaven za vlády Gaia Julia Caesara, a také “Mezquita“ , která byla postavena v roce 788 na místě bývalého římského chrámu. Uvnitř dodnes můžete vidět římské a vizigótské sloupy a hlavice. Její střední loď má zachovalý dřevěný strop, zrekonstruovaný v roce 1919. Dále můžete navštívit strážní věž ze 16. století, Torre de la Calahorra , která byla součástí opevnění. Dnes se v ní nachází muzeum. Ve městě se nachází také velkolepý hrad katolických králů, "Alcazar Córdoba" . Tento hrad byl od 11. století sídlem katolických králů a inkvizice. Každoročně se zde pořádá světoznámý festival Flamenca. Velmi zajímavá je i zdejší židovská čtvrť, "Juderie ", která patří k největším v celém Španělsku. Nachází se zde jediná zachovalá synagoga v Andalusii (ze 14. století) . Židovská čtvrť končí u Almodovarské brány, kde stojí také socha cordobského rodáka, filosofa, Senecy.

Praktické informace

Veškeré informace o městě, včetně map a suvenýrů, můžete sehnat v některé z turistických kanceláří. Ty se nacházejí buď na vlakovém nádraží, nebo v historické části města v ulici Campo Santo de los Mártires a na Plaza del Potro.

Města a obce v okolí

CórdobaVillafranca de Córdoba (22km)Adamuz (26km)Bujalance (35km)La Carlota (27km)Montoro (38km)La Rambla (31km)Montilla (35km)Cabra (55km)

Webmap: 1 2 3