TIXIK.cz » Česká republika » Středočeský kraj » Praha » Colloredo-Mansfeldský palác

Colloredo-Mansfeldský palác - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Colloredo-Mansfeldský palác: Hlídač pokojů
Colloredo-Mansfeldský palác Mapa Mapa hotelů Colloredo-Mansfeldský palác

Doporučené hotely Colloredo-Mansfeldský palác


Zobrazit všechny »


Colloredo-Mansfeldský palác: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Colloredo-Mansfeldský palác Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Colloredo-Mansfeldský palác a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Karlovy Lázně0.1km
Pinkasova synagoga0.4km
Židovské město v Praze0.5km
Rock Café0.5km
Malá Strana0.8km
Duplex Praha0.9km
Solidní Nejistota0.8km
Roxy1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 05:03:58

Colloredo-Mansfeldský palác je vrcholně barokní stavba v Karlově ulici v hlavním městě České republiky Praze. Palác je památkově chráněn.Má čtyři podlaží, a jeho součástí je nádvoří s kašnou, na níž je socha Neptuna. Jde o významné dílo českého vrcholného baroka, a jeho návštěva, spojená s prohlídkou expozic Galerie hlavního města Prahy, by neměla chybět v itineráři žádného návštěvníka stověžaté matičky Prahy.

Historie

Palác vystavěl kolem roku 1740 František Ignác Prée pro Vincence Pavla, knížete Mansfelda-Fondiho. Velký sál, prostupující obě patra v dvorní části paláce, je zcela zřetelně ovlivněn vídeňskou architekturou, ačkoliv zároveň bývá odborníky připomínána i příbuznost se stavbami Františka Maxmiliána Kaňky (1674 – 1766) Ten pro rod Černínů například projektoval sídlo ve Vinoři. Nástropní fresku s námětem olympských bohů, která připomíná svým celkovým pojetím díla Carla Carlona (1686 – 1775, byl to významný lombardský malíř) , vytvořil Carlonův oblíbený spolupracovník Giovanni Pietro Scotti. Architektonické a dekorativní články namaloval Giovanni Battista Zaist, původem z Cremony. Sochy puttů (putti- motiv nahého dítěte, vytvořený již v renesanci) a alegorická postava nad zrcadlem jsou soudobými pracemi, zrcadlo a girlandy pocházejí však až z poloviny 19. století. Od roku 2010 je Colloredo-Mansfeldský palác ve správě Galerie hlavního města Prahy .


Informace a fakta

GPS: 50.086, 14.4145
Nadmořská výška: 200 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:09

Colloredo-Mansfeldský palác: Recenze

Colloredo-Mansfeldský palác prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (0.5km)Horoměřice (8km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Nupaky (17km)Zeleneč (18km)

Webmap: 1 2 3