TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Collegium Maius

Collegium Maius - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Collegium Maius: Hlídač pokojů
Collegium Maius Mapa Mapa hotelů Collegium Maius

Collegium MaiusCollegium Maius

Související témata

Collegium Maius: Fotografie

Doporučené hotely Collegium Maius


Zobrazit všechny »


Collegium Maius: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Collegium Maius Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Collegium Maius a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Jagellonská univerzita, Polsko0.1km
Soukenická budova v Krakově0.3km
Les Niepołomicka27km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 14:49:09, Adresa: Jagiellońska 15, Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 663 13 07, WWW stránky:

Collegium Maius (v překladu Velká kolej) je nejstarší a nejvýznamnější část Jagelonské univerzity v polském Krakově . Leží v jednom z nejčastěji navštěvovaných měst v Polsku . V současnosti Collegium Maius slouží jako muzeum při místní univerzitě. Jeho venkovní vzhled výborně zapadá do celkové tváře Krakova . Mezi osobnosti, které na Collegium Maius studovaly, patří významný astronom Mikuláš Koperník.

Historie

Collegium Maius pochází ve své původní gotické podobě z patnáctého století. Tehdy tvořilo část Královské akademie. Svůj vzhled si Collegium Maius zachovalo až do poloviny devatenáctého století, kdy dostalo současný novogotický plášť. Do roku 1940 zde sídlila univerzitní knihovna.

Stavební fragmenty

Collegium Maius je zvenčí postavena převážně z cihel, stejně jako téměř celé historické centrum Krakova . Hlavní podíl na vzhledu stavby má gotika. Jsou zde gotické portály, štíty a podloubí. Vchod do knihovny tvoří zdobený portál Porta Aurea (Zlaté dveře) .

Muzeum

Muzeum v Collegium Maius nabízí širokou sbírku artefaktů, které souvisí s univerzitou. Naleznete zde například pomůcky, které používal Mikuláš Koperník při svých pokusech. Vystaven je i Jagelonský glóbus z roku 1507. Je jedním z prvních, na kterém se objevil název Amerika. Zajímavé jsou však i mnohé univerzitní místnosti, kterými při návštěvě muzea v Collegium Maius budete procházet.


Informace a fakta

GPS: 50.0616, 19.9335
Nadmořská výška: 216 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:15

Collegium Maius: Recenze

Collegium Maius prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (0.7km)Rząska (7km)Węgrzce (7km)Szczyglice (9km)Kryspinów (10km)Modlnica (9km)Balice (10km)Libertów (10km)Morawica (13km)

Webmap: 1 2 3