TIXIK.cz » Muzea » Praha » Čokoládový dům

Čokoládový dům - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Čokoládový dům: Hlídač pokojů
Čokoládový dům Mapa Mapa hotelů Čokoládový dům

Čokoládový důmČokoládový dům

Související témata

Čokoládový dům: Fotografie

Doporučené hotely Čokoládový dům


Zobrazit všechny »


Čokoládový dům: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Čokoládový dům Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Čokoládový dům a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:28:15, Adresa: Oldřichova 255/20, 128 00 Prague-Prague 2, Česká republika, WWW stránky:

Muzeum Čokoládový dům je věnováno oblíbené pochutině, čokoládě. Jde o první podobné muzeum v Česku . Naleznete ho na adrese Oldřichova 20, Praha 2.

Muzeum čokolády Praha

Muzeum Čokoládový dům bylo založeno v roce 2008 a přibližuje nejen historii čokolády a čokoládových exponátů, ale disponuje také světově proslulou a unikátní kolekcí sta obrazů malovaných bílou, hořkou, mléčnou a barevnou čokoládou. Jejich autorem je profesor výtvarného umění a rýsování Vladomír Čech. Hlavním heslem muzea je: „Jsme muzeum s veselým srdcem a živou duší“. Proto nabízí Čokoládový dům zejména dětským návštěvníkům možnost namalovat si vlastní obrázek čokoládou, vytvořit si vlastní čokoládu, pokreslit figurku barevnými čokoládami a to vše formou různých workshopů. Návštěvníci si pak takto vytvořené předměty odnesou a často je používají jako dárkové.

Expozice

Muzeum je rozděleno do devíti částí: - historie čokolády a její putování z Ameriky do Evropy - pěstování kakaovníku - výroba čokolády - ukázka výroby pralinek a ochutnávka - historie čokolády v českých zemích - přehled vybraných zajímavých současných výrobců cukrovinek v ČR a jejích produktů - sbírky historických obalů (vlastní sbírka a výstavy českých sběratelů) - promítací místnost, kde shlédnete zpracování kakaových bobů a výrobu čokolády - čokoládová dílnička

Čokoládové Párty

Muzeum Čokoládový dům dále pořádá „Čokoládové Párty“ ve spolupráci s místní restaurací, ve které se podává ryze čokoládové menu v kombinaci s prohlídkou a workshopy. Podstoupit pak můžete také čokoládové masáže celého těla v provedení profesionálního maséra. Nebo si můžete posedět v čokoládovém baru přímo v muzeu a ochutnat například domácí vafle s ovocem, čokoládou a šlehačkou, čokolikéry nebo 25 druhů horké čokolády.

Praktické informace

Čokoládový dům je otevřen v pátek od 14 do 18 hodin a o víkendech od 12 do 18 hodin. Ostatní dny jsou vyhrazeny pro skupinové návštěvy. Pro ty je otevřen Čokoládový dům od úterý do pátku a v neděli od 8 do 20 hodin. Každé pondělí v měsíci se hraje představení pro děti (Divadelní soubor Jiřího Krytináře) . Představení se střídají, každé 1. a 3. pondělí v měsíci je to pohádka Čokoládová princezna, každé 2. a 4. pondělí je to zpívaný pořad Z pohádky do pohádky. Obojí má začátky představení v 10 a 18 hodin, poslední uvedený čas platí od října 2011. V sobotu a v neděli v 15 hodin pak probíhá komentovaná prohlídka. Vstupné stojí 150 Kč pro dospělé a 90 Kč pro děti (6-15 let) . Děti od 3 do 5 let platí 25 Kč. Rodinné vstupné stojí 450 Kč (2 dospělí + 3 děti) . Další informace o cenách vstupného pro školní skupiny a ceny za některé workshopy naleznete ZDE . Dopravní spojení TRAM 7,18,24 do zastávky Ostrčilovo náměstí.


Informace a fakta

GPS: 50.0656, 14.4275
Nadmořská výška: 205 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:29:27

Čokoládový dům: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-31 16:49:08
Čokoládový dům.1. České muzeum čokolády a čokoládových obrazů českého Picassa - Vladomíra Čecha. Expozice o 3000 let staré historii čokolády ve světě a také v českých zemích. Sbírky obalů, forem a nástrojů. Světově unikátní galerie obrazů, malovaných čokoládou. Bohatý doprovodný program: ukázky výroby s ochutnávkou, workshopy, happeningy, divadelní představení, oslavy narozenin, posezení v kavárně, prohlídky pro školy s léčením chuti čokoládu od Dr.ČOKO.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-20 20:53:37
Tak až ho navštívíš dej mi vědět jestli to stálo za to :) taky bych se tam ráda podívala, protože čokoládu miluju.
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 20:23:43
To jsem netušila, že máme v Praze takovéto muzeum! Jistě se do něj podívám. Koukala jsem do fotogalerie na oficiálních stránkách muzea, cena sice 150kč za osobu, ale ty obrazy z čokolády vypadají opravdu zajímavě...a taky chutně - hih :)
Jen pozor! Do 30.10.2010 je muzeum zavřené, tak abyste tam nešli zbytečně :)

Města a obce v okolí

Praha (2.5km)Horoměřice (10km)Vestec (11km)Čestlice (13km)Miškovice (13km)Nupaky (15km)Malé Číčovice (16km)Okoř (16km)Šestajovice (19km)

Webmap: 1 2 3