TIXIK.cz » Města » Coimbra

Coimbra - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Coimbra: Hlídač pokojů
Coimbra Mapa Mapa hotelů Coimbra

Související témata

Satelitní mapa Coimbry, Luxusní ubytování v Coimbře, Levné ubytování v Coimbře, Autopůjčovny v Coimbře, Penziony v Coimbře, Coimbra - počasí, Coimbra: Fotografie

Doporučené hotely Coimbra


Zobrazit všechny »Coimbra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Coimbra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Coimbře, Plánovač výletů, Coimbra a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:15:09, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
zajímavá muzea
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

finanční


Informace a fakta

GPS: 40.2, -8.4167
Nadmořská výška: 35 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:35:31

Coimbra: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:03
Coimbra je nádherné historické město v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v regionu Braga, na řece Mondego. V současnosti tu žije cca 150 000 obyvatel. Coimbra láká turisty hlavně svými památkami.

Doprava

Coimbra je dostupná autem, autobusem, vlakem či letadlem. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít zdejší letiště Coimbra Airport či mezinárodní letiště v Portu , které je vzdálené cca 12 km, nebo lisabonské letiště Aeroporto de Lisboa, které je vzdálené cca 200 km. Z letišť se do města Coimbra dostanete vlakem, autobusem, transferem, taxíkem či vypůjčeným autem. Ti, kdo se do města vydají autem, mohou využít dálnice A 1, A 17 či A 14, která vede z Coimbry do letoviska Figueira da Foz. Po městě se pak dá pohybovat autobus SMTUC. Využít můžete i taxíky, které jsou tu většinou zelenočerné.

O městě

Coimbra je známá díky univerzitě , jež je dominantou města a je nejstarší univerzitou portugalsky mluvícího světa. Byla založena již v roce 1290. Coimbra se dělí na dvě části, dolní a horní město. Obě části jsou lákadlem pro každého, kdo má rád památky. Hlavním centrem dolního města je náměstí Praça do Comércio. Hlavním centrem horního města je náměstí Praça da República.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Coimbra patří katedrála Sé Velha , která byla vybudována v roce 1064 na počest vítězství nad Maury. Dále je to botanická zahrada , katedrála Sé Nova, založena jezuity v roce 1598, kostel Santa Cruz z roku 1131 a dva kláštery, Santa Clara-a-Velha a Santa Clara-a-Nova. Coimbra nabízí ještě mnohem více památek, které za jeden den jistě nestihnete projít. Pokud by vás zdejší památky už omrzely, můžete se vydat do 17 km vzdáleného města Conimbriga, kde se nacházejí nejzajímavější římské vykopávky v Portugalsku. 25 km severně leží Mata Nacional do Buçaco , což je národní park, který tvoří jeden z nejstarších lesnatých porostů v Portugalsku. Ve zdejších lesích roste více než 700 různých druhů stromů.

Zábava

Coimbra samozřejmě během roku hostí mnoho oslav a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří studentská ceremonie Quiema das Fitas, což je obřad, při němž studenti pálí své fakultní stužky. V květnu je to Festival de Queima das Fitas, v červnu Festival de Santos Popular, v červenci Festa da Rainha Santa Isabel a Festa da Cidade. Vyhledávaný je také knižní veletrh Feira do Livro.

Historie

Historie města Coimbra sahá do starověku. Původně pod názvem Aeminium zde založili město již Římané. V roce 711 se města zmocnili Maurové. V roce 1064 město osvobodil kastilský král Ferdinand Veliký. Od roku 1139 do roku 1256 byla Coimbra dokonce hlavním městem Portugalska, proto se zde narodilo celkem 6 portugalských králů.

Města a obce v okolí

CoimbraCasal de Ermio (16km)Lousã (18km)Mealhada (20km)Tocha (31km)Mortágua (27km)Quiaios (37km)Curia (25km)Anadia (27km)

Webmap: 1 2 3