TIXIK.cz » Města » Itálie » Lazio » Rome » Civitavecchia

Ubytování Civitavecchia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Civitavecchia: Hlídač pokojů
Civitavecchia Mapa Mapa hotelů Civitavecchia

CivitavecchiaCivitavecchia

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Civitavecchii, Penziony v Civitavecchii, Luxusní ubytování v Civitavecchii, Autopůjčovny v Civitavecchii, Civitavecchia: Fotografie

Doporučené hotely Civitavecchia


Zobrazit všechny »


Civitavecchia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Civitavecchia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Civitavecchia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia CattedraleNáboženství0.2km
Chiesa Cristiana Evangelica BattistaNáboženství0.4km
Civitavecchia PortPřístavy0.7km
Darsena RomanaPřístavy0.6km
Istituto Suore Operaie Di Gesu'Náboženství0.8km
Parrocchia Gesu Divino LavoratoreNáboženství1km
U.n.i.t.a.l.s.i.Náboženství2km
Agostiniane Serve Del Signore Per L EvangelizzazioNáboženství2km
AquafelixZábavní parky3km
Parrocchia Sant'AgostinoNáboženství5km
Ist Suore Terziarie Carmelitane Missionar S TeresaNáboženství8km
Suore Carmelitane Missionarie Di S. Teresa Del BamNáboženství8km
Istituto Climatico Santo VoltoNáboženství8km
Camping TraianoKempy8km
Parrocchia S. Maria Del CarmineNáboženství8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:47:05, WWW stránky:

Civitavecchia je přístav a letovisko v Itálii . Nachází se na západním pobřeží Apeninského poloostrova přibližně 60 km na severozápad od Říma . Administrativně spadá Civitavecchia do regionu Lazio . V současnosti (2011) žije ve městě téměř 50000 obyvatel.

Historie

Civitavecchia znamená v překladu „Staré město“. Historie města sahá až do starověku, kdy zde stála etruská osada. Strategickým přístavem se Civitavecchia stala již v 2. století po Kr., kdy zde římský císař Traján nechal vybudovat přístav. V té době se město jmenovalo Centum Cellae a stávalo se stále bohatším díky čilému obchodu. Ve středověku se vláda nad městem Civitavecchia často měnila. Město bylo pod nadvládou Byzantů, Saracénů a nakonec se stalo součástí papežského státu. V této době zde vzniklo hned několik pevností a některé se dochovaly až dodnes. Během 2. světové války byla Civitavecchia částečně poničena bombardováním. Díky rekonstrukci si můžeme v současnosti prohlédnout zachovalou historickou část města.

Památky

Dominantu města Civitavecchia tvoří pevnost Forte Michelangelo z roku 1535. Byla postavena za vlády papežů Juliuse II. a Pavla III. a jejím úkolem bylo chránit již tehdy hlavní římský přístav. Pevnost je chloubou města Civitavecchia , má čtvercový půdorys a rozměry 100 x 82 metrů. Návštěvníci mohou obdivovat mohutné hradby, místy až 7 metrů silné. V každé rohu pevnosti se nachází 12 m vysoká věž. Největší věž měří přes 21 metrů a tyčí se nad vstupní bránou. Město Civitavecchia měl také chránit kamenný hrad Rocca, který byl postaven v 15. století podle plánů papeže Sixta V. V 16. století byl přestavěn na papežský palác. Z církevních památek je nejzajímavější katedrála sv. Františka z Assisi z roku 1610 postavená v barokním stylu.

Pláže, koupání

Civitavecchia je v současné době hlavním římským přístavem. V blízkosti moře je tedy velmi rušno a návštěvníkům nezbývá než se vydat na jednu z odlehlejších pláží. V okolí města Civitavecchia jich je dostatek. Klidné vesnice s písečnými plážemi se nachází na sever od města. Díky svým plážím je rovněž vyhlášená Santa Marinella , malé městečko na jihu. Tam však bývá během letní sezóny přelidněno.

Odpočinek

Po náročném dni plném putování po historických památkách a plážích má pro vás Civitavecchia připravená i místa k odpočinku. Ve městě se nachází hned čtyři parky - Parco San Gordiano, Parco Antonelli, Parco del Pincio a Parco Uliveto. Jsou porostlé zelení, nachází se zde dětská hřiště, a také místa, kde se konají některé kulturní akce města. Civitavecchia je známá i díky vyhlášeným restauracím, kde vám připraví například některý z typických místních pokrmů. A místních specialit je na výběr hodně, od předkrmů až po zákusky. Jejich výčet stejně jako seznam nejlepších restaurací naleznete na internetových stránkách města (viz zajímavé odkazy) .

Co dalšího podniknout

Civitavecchia je důležitý italský přístav, a proto byste si neměli nechat ujít jeho prohlídku. Můžete si udělat i spontánní výlet lodí. Ty odtud jezdí do mnoha zajímavých destinací (viz doprava) . Nedaleko města Civitavecchia severovýchodním směrem se nachází lázně Terme Taurine. Byly oblíbené již mezi starověkými Římany a tuto popularitu si přenesly i do dnešní doby.

Doprava

Civitavecchia má lodní spojení s Francií , Španělskem , severní Itálií , Korsikou , Sardinií a Sicílií . Vydat se můžete i na tak známá letoviska, jako jsou Liparské ostrovy nebo ostrov Ischia . Protože je Civitavecchia hlavním přístavem města Řím , musí mít s hlavním italským městem i dobré dopravní spojení. S Římem je město spojeno silnicí E80, která je postupně rozšiřována na dálnici A12. Civitavecchia má i frekventované železniční spojení s Římem . Vlakem se můžete dostat i do přímořských letovisek na sever od města. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Fiumicino (FCO) zhruba 60 km na jihovýchod od letoviska Civitavecchia.

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
vynikající víno
blízko k moři
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 42.0908, 11.792
Nejbližší letiště: Leonardo Da Vinci, 64 km
Pobřeží: Tyrhénské moře
Vzdálenost do hlavního města: Řím, 70 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:42

Civitavecchia: Recenze

Civitavecchia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Civitavecchia (0km)Santa Marinella (9km)Santa Severa (15km)Canale Monterano (26km)Tarquinia (18km)Cerveteri (27km)Bracciano (32km)Ladispoli (28km)Sutri (39km)

Webmap: 1 2 3