TIXIK.cz » Města » Itálie » Umbrie » Perugia » Città di Castello

Ubytování Città di Castello, hotely Città di Castello

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Città di Castello: Hlídač pokojů
Città di Castello Mapa Mapa hotelů Città di Castello

Città di CastelloCittà di Castello

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Città di Castella, Luxusní ubytování v Città di Castellu, Apartmány v Città di Castellu, Città di Castello: Fotografie

Doporučené hotely Città di Castello


Zobrazit všechny »


Città di Castello: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Città di Castello Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Città di Castello a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Fondazione Palazzo Albizzini Collezione BurriMuzea0.1km
Convento San FrancescoNáboženství0.1km
Centro Storico di Città di CastelloNáboženství0.2km
VescovadoNáboženství0.2km
Cathedral MuseumMuzea0.2km
Teatro degli IlluminatiDivadla0.2km
Degli Illuminati TheatreDivadla0.2km
Caritas DiocesanaNáboženství0.2km
Congregazione Delle Piccole Ancelle Del Sacro CuorNáboženství0.4km
Monastero Capuccine S.Veronica GiulianiNáboženství0.4km
Centro Documentazioni Delle Tradizioni PopolariMuzea2km
Mercatino dell'usatoTržnice3km
La filarmonicaDivadla7km
Scuola media L. da VinciŠkoly7km
Scuola ElementareŠkoly7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:56:47, WWW stránky:

Città di Castello je historické město v Itálii . Nachází se ve střední části země přibližně 40 km na sever od města Perugia a 30 km na východ od dalšího historického střediska, města Arezzo . Administrativně spadá Città di Castello do regionu Umbria . Město však leží prakticky na hranicích s Toskánskem . Toskánská metropole, Florencie , je vzdálená zhruba 90 km na severozápad. V roce 2011 žilo ve městě Città di Castello necelých 40000 obyvatel.

Historie

Città di Castello byla osídlena již starověkými Římany. Tehdy byl město známo jako Tifernum Tiberinum (Tifernum na Tibeře) . Nedaleko města na jednom z kopců měl svou opevněnou vilu slavný římský právník a spisovatel Gaius Plinius Secundus. Její pozůstatky jsou patrné dodnes. Po pádu Římské říše byla Città di Castello vážně poškozena vandaly. Město se začalo znovu rozvíjet v období pozdního středověku. V těch dobách se vláda v Città di Castello často měnila mezi italskými šlechtici a biskupy. Ze středověku pochází nejvíce památek, a také historické centrum města.

Památky

Stará část města Città di Castello je typická svými cihlovými domy s červenými střechami. Nejvýznamnější památka je středověký městský palác (Palazzo Comunale) . Jeho úzká vysoká věž je vidět z dálky a je hlavním charakteristickým znakem města. Città di Castello má i svoji vlastní obrazárnu (Pinacoteca Comunale) . Nachází se nedaleko paláce. Z církevních památek je nejvyhledávanější původně středověká katedrála, která byla v minulosti častokrát přestavována. Její konečná podoba pochází z 18. století. Upoutá vás zejména svým bohatě zdobeným oltářem a dřevěným křížem, jehož vznik se datuje do 15. století. Dnes naleznete v katedrále města Città di Castello i muzeum. Poučí vás o historii města i samotné katedrály, a můžete v něm obdivovat vzácné stříbrné předměty z doby raného křesťanství.

Osobnosti a muzea

Città di Castello byl proslavena hned několika slavným osobnostmi. Kromě již zmíněného římského právníka Pliniuse Secunduse navštěvoval městečko v minulosti často renesanční malíř Giorgio Vasari. Jeho díla je možné zhlédnout v městské obrazárně. V Città di Castello se narodil Alberto Burri, italský malíř a sochař. Jeho honosné sídlo (Palazzo Albizzini) slouží v současné době jako museum. Città di Castello si svých umělců váží, a proto nalezneme ve městě hned několik muzeí. Kromě výše uvedených byste neměli opomenout Muzeum lidové tradice (Villa Gravelle) . Nachází se asi 2 km od centra města a věnuje se především životu na venkově v době středověku a venkovské architektuře. Città di Castello má i své textilní muzeum. Sbírku tkanin a historické textilní stroje si můžete prohlédnout v krásném zámečku Palazzo Tommasini. Otevírací dobu muzeí naleznete na oficiálních stránkách města (viz zajímavé odkazy) .

Příroda a výlety

Malebná venkovská krajina obklopující města je typická téměř pro celou Umbrii . Ani v Città di Castello tomu není jinak. Město leží na horním toku řeky Tibery. Její břehy jsou poseté loukami, lesy a vesnicemi. v některých vískách se dosud zachovalo původní zemědělství a místní jsou na to patřičně hrdí. Právě proto vzniklo v okolí Città di Castello hned několik statků věnujících se agroturismu. Na těchto statcích se zapojíte do místního tradičního zemědělství a prakticky se stanete součástí místní kultury a tradice. Città di Castello má rovněž dobrou polohu pro podnikání pěších nebo cyklo výletů do okolí. Nabízí se dobrá možnost navštívit historické městečko Arezzo vzdálené zhruba 30 km na západ. Milovníci přírody se mohou vydat do krajiny lesů a kopců na jihu. Zajímavým cílem pro ně může být jezero Trasimento (Lago Trasimento) vzdálená asi 35 km na jih od Città di Castello.

Doprava

Vydáte-li se do Città di Castello autem, využijte dálnici A1 z Florencie do Říma , která leží několik kilometrů na západ od města Arezzo . U města Arezzo sjeďte z dálnice. Vydejte se na východ a zhruba po 30 km dorazíte do Città di Castello. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Perugia (PEG) .

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 43.4577, 12.2395
Nadmořská výška: 294 m
Nejbližší letiště: Letiště Perugia / San Egidio, 52 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:43

Città di Castello: Recenze

Città di Castello prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Città di CastelloMonte Santa Maria Tiberina (7km)Citerna (11km)Montone (13km)Anghiari (17km)Sansepolcro (15km)Palazzo del Pero (22km)Umbertide (19km)Arezzo (29km)

Webmap: 1 2 3