TIXIK.cz » Kanada » Québec » Citadela Quebec

Citadela Quebec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Citadela Quebec: Hlídač pokojů
Citadela Quebec Mapa Mapa hotelů Citadela Quebec

Související témata

Citadela Quebec: Fotografie

Doporučené hotely Citadela Quebec


Zobrazit všechny »Citadela Quebec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Citadela Quebec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Citadela Quebec a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Ledový Hotel Québec12km
Sainte-Anne-de-Beaupré33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 05:45:28, Adresa: 1 Côte de la Citadelle, Québec, QC, Kanada, Telefon: +1 418-694-2815, WWW stránky:

Citadela Quebec je historická pevnost v Kanadě . Nachází se v Québecu , na vrcholu Cap Diamant. Pevnost vybudovaná v letech 1820 – 1831 byla součástí opevnění Québecu . První část opevnění bylo vybudováno v 17. století. Plán celého opevnění města navrhnul francouzský vojenský inženýr Jacques Levasseur de NERE. Pevnost Citadela Quebec svému účelu sloužila do roku 1871. Poté se stala sídlem jedné z dělostřeleckých škol kanadské armády. Během první světové války tu pak měl sídlo 22. pluk. Dnes je Citadela Quebec národním historickým místem Kanady. Pevnost je tak v rámci Starého Quebecu zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Návštěvníci si tu mohou prohlédnout budovy č. 10 a 15 a také muzeum 22. královského pluku, ve kterém jsou vystaveny různé zbraně, uniformy a další artefakty spojené s tímto plukem.

Informace a fakta

GPS: 46.8073, -71.2072
Nadmořská výška: 95 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:13

Citadela Quebec: Recenze

Citadela Quebec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lévis (3km)Beaumont (14km)Saint-Nicolas (18km)Stoneham (24km)Sainte-Anne-de-Beaupré (32km)Beaupré (36km)Sainte-Marie (42km)

Webmap: 1 2 3