TIXIK.cz » Města » Ciechocinek

Ubytování Ciechocinek, hotely Ciechocinek

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ciechocinek: Hlídač pokojů
Ciechocinek Mapa Mapa hotelů Ciechocinek

Související témata

Satelitní mapa Ciechocinku, Luxusní ubytování v Ciechocinku, Luxusní ubytování v Ciechocinku, Ciechocinek - počasí, Ciechocinek: Fotografie

Doporučené hotely Ciechocinek


Zobrazit všechny »Ciechocinek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ciechocinek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ciechocinek a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:17:40, WWW stránky:

Ciechocinek je vyhlášené lázeňské město v Polsku . Nachází se v centrální části země, v Kujavsko-pomořském vojvodství, na řece Visle. V současnosti žije ve městě přibližně 11 000 obyvatel.

O městě

Město Ciechocinek jsou největší nížinné polské lázně s četnými ložisky termálních slaných vod. Místní prameny byly objeveny v 19. století. Historie města však sahá až do 13. století. Během II. světové války byl Ciechocinek velkým lazaretem a zdravotním střediskem pro německé občany.

Lázně – solné prameny

Solné prameny ve městě Ciechocinek mají teplotu 26 - 27°C a pochází z vrtů z hloubky až 1378 m. Podle expertů jsou velmi cenné a jsou považovány za zázrak přírody. Jsou vhodné k léčbě kardiovaskulárních, respiračních, ortopedických, traumatických, revmatických, neurologických a ženských chorob. Lečí se tam také obezita. Lázeňské město Ciechocinek nabízí hostům několik desítek sanatorií, ozdravoven a lázeňských nemocnic, které jsou vybaveny nejmodernějším léčebným zařízením. Všechna lázeňská zařízení nabízejí různé procedury, masáže a mnoho dalšího.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památka v lázeňském městě Ciechocinek je komplex na dobývaní soli se solivarem a solnou věží , která je unikátní a patří k největším dřevěným stavbám v Evropě . Dále je tam letní divadlo, prezidentský zámek (ve kterém je stála expozice věnovaná prezidentovi II. republiky Ignáci Mościckiemu) a památky dřevěné architektury, jako je koncertní mušle a pravoslavný kostel. Krásné jsou také lázeňské parky, jako je např. Tezniowy Park a Zdrojowy park, nebo květinové koberce a hodiny. Pro návštěvníky tam jsou k využití tenisové kurty, sportovní stadion, možnost jízdy na koni (včetně jízdy kočáru taženém koňmi) a rybaření. Okolí města je ideální jak pro pěší turistiku, tak i cykloturistiku.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování v Ciechocinku naleznete ZDE . Na dobré jídlo si můžete zajít do restaurace Tiffany, Przy Grzybie, Tęcza a do baru Flambards. Nechybí ani obchody a v létě stánky s různým zbožím. Pro turisty se v městě také pravidelně pořádají různé kulturní akce. Významný je např. "Festival romské písně a kultury". Další informace o městě a možných aktivitách Vám poskytnou v informačním centru, které se nachází na ulici Zdrojowa 2b. Přehled bankomatů ve městě naleznete ZDE .

Doprava

Město Ciechocinek je nejlépe dostupné vlakem nebo autem po silnici č.1 (E75) a pak po silnici č. 266. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Bydhošti .

Plusy

klid

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 52.8801, 18.7962
Nadmořská výška: 47 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:24:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ciechocinek.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, , blízko do větších měst, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ciechocinek: Recenze

Ciechocinek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CiechocinekCzernikowo (12km)Toruň (20km)Turzno (25km)Wloclawek (31km)Golub-Dobrzyń (31km)Chelmża (36km)

Webmap: 1 2 3