TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Chrudimsko

Chrudimsko - ubytování, hotely, satelitní mapa, tipy na výlety (okres Chrudim)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chrudimsko: Hlídač pokojů
Chrudimsko Mapa Mapa hotelů Chrudimsko

ChrudimskoChrudimsko

Související témata

Chrudimsko: Fotografie

Doporučené hotely Chrudimsko


Zobrazit všechny »


Chrudimsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chrudimsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chrudimsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Hrad ŽumperkHrady a zámky3km
LežákyPamátníky6km
Obecní MuzeumMuzea6km
Městská plovárna SlatiňanyKoupání8km
Golf & Country Club Svobodné HamryGolf8km
Kočičí hrádekHrady a zámky8km
Hrad RabštejnekHrady a zámky9km
Železné horyRegiony10km
Rozhledna BáraRozhledny9km
Hippologické MuzeumMuzea9km
Zámek SlatiňanyHrady a zámky9km
Kostel svatého MartinaNáboženství9km
Klášter PodlažiceKláštery11km
Veselý KopecMuzea9km
Zřícenina hradu VildštejnHrady a zámky12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:01:31

Chrudimsko leží na pomezí Českomoravské vrchoviny a úrodného Polabí. Jižní polovinu okresu formují Železné hory, jejichž centrální část je chráněnou krajinnou oblastí. Na tuto lokalitu navazuje CHKO Žďárské vrchy. Horské hřebeny Železných hor dosahují na svém nejvyšším místě, tj. na vrcholu Vestec, výšky 668 m n. m.. Severní část okresu vyplňuje Polabská nížina sousedící na východě se Svitavskou pahorkatinou.

Chrudim - bohaté historické město

Chrudim je město s bohatou historií. Ještě dnes můžete shlédnout části hradeb nebo množství měšťanských domů. Z nich vyniká Mydlářovský dům ze 16.st., v němž je dnes umístěna expozice Muzea loutkářských kultur, dále barokní průčelí staré radnice nebo nová radnice. Z řady kostelů jmenujme chrám Nanebevzetí Panny Marie. Historii regionu můžete blíže poznat v okresním muzeu , kde se nachází i expozice plakátů A.Muchy.

Památky a města Chrudimska

Vedle Chrudimy nalezneme v okrese řadu dalších městských center a významných památek. Ronov nad Doubravou s kostelem sv. Kříže či s galerií rodáka, malíře A. Chittussiho. Synagogu a židovský hřbitov v Heřmanově Městci, soubor lidových staveb Betlém v Hlinsku, muzeum a zámeckou zahradu v Chrasti, městské muzeum ve Skutči, zříceninu Lichnice u Třemošnice a zámek ve Slatiňanech. Z dalších památek uvádíme zříceniny Oheb a Vildštejn nad Sečskou přehradou, Rabštejnek u Rabštejna, Strádov u Práčova, Žumberk, a další. Nedaleko Nasavrk nalezneme i pozůstatky keltského oppidia. Vyhledávaným místem je skanzen Vysočiny - Veselý kopec nedaleko Hlinska. Navštívit můžete i pietní památník na místě bývalé obce Ležáky, vyhlazené nacisty v r.1942.

Značené turistické trasy na Chrudimsku

Chrudimsko je oblastí vhodnou pro rekreaci. Území je protkáno sítí turisticky značených cest a naučných stezek, z nichž některé prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Vedle již zmíněných oblastí a vodních ploch nezapomeňte navštívit oblast Toulovcových Maštalí mezi Prosečí a Novými Hrady. Milovníci zimních sportů mohou navštívit okolí Hlinska.

Informace a fakta

GPS: 49.843, 15.8247
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:38

Chrudimsko: Recenze

Chrudimsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nasavrky (1.4km)Bítovany (7km)Slatiňany (9km)Seč (12km)Skuteč (12km)Hlinsko (11km)Chrudim (12km)Luže (16km)Třemošnice (18km)Heřmanův Městec (16km)Bor u Skutče (22km)Nové Hrady (23km)Svratka (21km)Skryje (24km)Pardubice (22km)Borová (27km)Karlov (23km)Vysoké Mýto (27km)Březiny (27km)Milovy (27km)Čáslav (32km)Přelouč (29km)Lázně Bohdaneč (28km)Sněžné (31km)Tři Studně (30km)Polička (35km)Kuklík (31km)

Webmap: 1 2 3