TIXIK.cz » Egypt » Qina » Chrámový komplex Karnak

Chrámový komplex Karnak - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chrámový komplex Karnak : Hlídač pokojů
Chrámový komplex Karnak  Mapa Mapa hotelů Chrámový komplex Karnak

Související témata

Chrámový komplex Karnak : Fotografie

Doporučené hotely Chrámový komplex Karnak


Zobrazit všechny »Chrámový komplex Karnak : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chrámový komplex Karnak  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chrámový komplex Karnak a doprava, Bankomaty
Théby6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Chrámy, Aktuální čas: 09:24:24, Adresa: El-Shaikh Mousa, El-Karnak, Luxor, Egypt

Chrámový komplex Karnak se nachází v Egyptě , nedaleko od Luxoru , na severu archeologické oblasti Vesetu, u vesnice el- Karnak, cca 500 km jižně od Káhiry . Chrámový komplex Karnak je zasvěcen bohu Amonovi a je pojmenovaný po arabské vesnici el-Karnak. Jedná se o největší chrám v Egyptě. Chrámový komplex Karnak byl postaven během 1500 let. Stavbu chrámu vedli postupně všichni významní faraóni. Chrámový komplex Karnak byl součástí starověkého města Théby. Město je dnes zasypáno pískem a bahnem z Nilu. Chrámový komplex je rozdělen na jednotlivé areály. Je to areál Montu, areál Mut a chrám Amenhotepa IV. V areálu Montu je brána Ptolemaiose III. Tetno areál ale není veřejnosti přístupný. Areál Mut obsahuje menší chrámy a posvátné jezero a nádvoří. Chrám Amenhotepa IV. je tvořen svatyněmi, obelisky, sloupovou místností a nádvořím s bazénem. Dále tu naleznete Chrám boha Amona, který je zdobený sfingami znározňujícími berany, což byly posvátná zvířata. Chrámový komplex Karnak je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Egyptě.

Informace a fakta

GPS: 25.718, 32.6581
Nadmořská výška: 77 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:29:43

Chrámový komplex Karnak : Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22414.2.2012 11:08:02
Karnak je největší chrám v Egyptě, je to opravdu krása, úžasný komplex, ale bylo zde nejhorší teplo ze všech navštívených chrámů v okolí, někteří spolucestující to dokonce vzdali a šli si dát studené pití, ale zase tak hrozné to není. Možná to bylo asi tím, že jsme ho navštívili po obědě, kdy naše tělo trávilo a tak se hůř vyrovnávalo s teplem. Naštěstí je tu dostatek míst se stínem a také tu od nedalekého Nilu fouká vítr. Vstupné do chrámu Karnak stojí 65 egyptských liber. Pokud se sem vydáte v rámci výletu s cestovkou, určitě po návštěvě chrámu navštívíte dílnu, kde se vyrábí papyrus. Tato dílna stojí opravdu za to. Koupíte tu pravý papyrus, protože v letoviscích prodávají většinou napodobeniny. A není to tu ani tak předražené, myslím, že se tu dát koupit nejhezčí a nejoriginálnější dárek. A hlavně tu uvidíte, jak se papyrus vyrábí, je to opravdu zajímavé (dílna je klimatizovaná).

Města a obce v okolí

Luxor (2.5km)

Webmap: 1 2 3