TIXIK.cz » Kolín » Chrám Sv. Bartoloměje

Chrám Sv. Bartoloměje - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chrám Sv. Bartoloměje: Hlídač pokojů
Chrám Sv. Bartoloměje Mapa Mapa hotelů Chrám Sv. Bartoloměje

Související témata

Chrám Sv. Bartoloměje: Fotografie

Doporučené hotely Chrám Sv. Bartoloměje


Zobrazit všechny »Chrám Sv. Bartoloměje: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chrám Sv. Bartoloměje Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chrám Sv. Bartoloměje a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 12:24:12, Adresa: Brandlova 100, 280 02 Kolín, Česká republika

Chrám Sv. Bartoloměje je Národní kulturní památka v České republice . Nachází se ve městě Kolín, ve Středočeském kraji. Chrám Sv. Bartoloměje nechal vystavět Přemysl Otakar II., v druhé polovině 13. století, krátce po založení města Kolín. V roce 1349 chrám vyhořel a Karlel IV. pověřil jeho obnovou významného architekta Petra Parléře. Chrám Sv. Bartoloměje byl projektován podle kostela Sv. Kříže stojícího v Gmündu. Již roku 1378 byla stavba vysvěcena. V 17. Století – v době třicetileté války byl kostel vyloupen a poškozen, zkázu potom dokonal požár v roce 1796. Chrám Sv. Bartoloměje se dočkal zahájení opravy teprve až v polovině 19. století a generální rekonstrukce a restaurátorské práce trvají dodnes. Chrám Sv. Bartoloměje je trojlodní kostel s dvojicí osmibokých věží, které měří 66 metrů a tvoří hlavní dominantu města. Severní průčelí tvoří dvojice vstupních portálů, které jsou však nahrazeny kopiemi. Originály se nachází v Národním muzeu v Praze, neboť jsou jednou z nejcennějších památek českého středověkého sochařství. Další vzácností, které Chrám Sv. Bartoloměje vydal jsou poslední 4 gotické vitráže z doby kolem roku 1380, které jsou uloženy v Národní galerii v Praze. Chrám Sv. Bartoloměje si ve svých interiérech zachoval původní podobu ze 13. století. Můžete zde shlédnout například zachovalý náhrobek z doby kolem roku 1200, ornamentální nástěnnou malbu z druhé poloviny 13. století nebo gotický portál z konce 13. století.

Informace a fakta

GPS: 50.0266, 15.2017
Nadmořská výška: 227 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:29:56

Chrám Sv. Bartoloměje: Recenze

Chrám Sv. Bartoloměje prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kolín (0.7km)Veletov (7km)Týnec nad Labem (11km)Kutná Hora (10km)Kouřim (16km)Poděbrady (15km)Čáslav (19km)Sadská (20km)Kostelec nad Černými lesy (25km)

Webmap: 1 2 3