TIXIK.cz » Egypt » Aswan » Chrám Kalabsha

Chrám Kalabsha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chrám Kalabsha: Hlídač pokojů
Chrám Kalabsha Mapa Mapa hotelů Chrám Kalabsha

Související témata

Chrám Kalabsha: Fotografie

Doporučené hotely Chrám Kalabsha


Zobrazit všechny »Chrám Kalabsha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chrám Kalabsha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chrám Kalabsha a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 04:14:01, Adresa: Al Sad Al Aali - Aswan, Aswan, Egypt

Chrám Kalabsha , neboli chrám Mandulis, byl největší chrám postavený v egyptské Núbii. Celý chrám byl v roce 1970 přesunut v souvislosti s výstavbou Asuánské přehrady na vyvýšené místo nedaleko města Asuán v Egyptě . Od tohoto momentu se nazývá Nová Kalabsha.

Významná stavba

Chrám Kalabsha začal vznikat pravděpodobně v roce 30 n.l. Chrám zasvěcený bohu plodnosti Merulovi nebyl nikdy dostavěn. Přesto patří k nejvýznamnějším egyptským stavbám. Po zavedení křesťanství v Egyptě byl chrám používán jako křesťanský kostel. Chrám Kalabsha je čtvercová budova 76 m dlouhá a 22 m široká. Schodiště vede až na střechu chrámu, ze které je úchvatný pohled na jezero Nasser a okolí. Reliéfy a výzdoba chrámu pochází z pozdějšího období. Na zdech jsou vytesány nápisy z 5. století, popisující vítězství núbijského krále Silka nad kočovnými kmeny, a římské nápisy a reliéfy znázorňující římské vojáky.


Informace a fakta

GPS: 23.9608, 32.8675
Nadmořská výška: 191 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:50

Chrám Kalabsha: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9728.9.2010 9:59:23
Mám sice oko z kašparový krávy - pardon ten výraz, ale přijde mi tento chrám povědomý. Podobný jsem viděla v Tunisku, když jsem byla na výletní lodi a při vyplutí z přístavu. Ale to jen asi z dálky jsou si tyto stavby podobné. Při prohlížení fotek mě tento chrám velmi zaujal, Ráda bych jej navštívila.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3