TIXIK.cz » Města » Chomutov

Ubytování Chomutov, hotely Chomutov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chomutov: Hlídač pokojů
Chomutov Mapa Mapa hotelů Chomutov

ChomutovChomutov

Související témata

Satelitní mapa Chomutova, Tipy na výlety poblíž Chomutova, Chomutov - počasí, Chomutov: Fotografie

Doporučené hotely Chomutov


Zobrazit všechny »


Chomutov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chomutov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u jezera Kamencové jezero, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chomutov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:51:27, Nadmořská výška: 340m, Telefon: +420 266 121 155, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
má zábavní park

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Business travel (průmysl)

filmový
hudební
IT


Informace a fakta

GPS: 50.4605, 13.4178
Nadmořská výška: 340 m
Nejbližší hranice: Německo, 15 km
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 108 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:11

Chomutov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:13:59
Město Chomutov je bývalé okresní město ležící na okraji Krušných hor v severozápadní části České republiky . První písemná zmínka o městě pochází z roku 1252 kdy Město Chomutov koupil řád Německých rytířů. V roce 1411 jej Václav IV. řádu odňal a od té doby bylo Město Chomutov ve vlastnictví několika šlechtických rodů. Od 16. století se zde těžil kamenec. Později na tomto místě vzniklo Kamencové jezero , které se stalo významným rekreačním letoviskem. V roce 1605 koupilo Město Chomutov řadu pozemků a stalo se svobodným a později královským městem. Po třicetileté válce Město Chomutov ve svém rozvoji stagnovalo. Další oživení přišlo v 19. století s rozvojem průmyslu a především s těžbou uhlí a železářským průmyslem. Tento trend gradoval ve 20. století. Město Chomutov se stalo součástí velké průmyslové aglomerace pod Krušnými horami. Velká koncentrace průmyslu a těžby uhlí přinesla ovšem na konci 80. let 20. století výrazné zhoršení životního prostředí. Po pádu komunistického režimu v roce 1989 došlo k útlumu těžby, řešení ekologické zátěže a situace se začala zlepšovat. Město Chomutov může návštěvníkům nabídnout řadu historických památek, kulturních a sportovních institucí. Blízké Krušné hory nabízí jak možnosti pro turistiku, cykloturistiku i lyžování. V roce 1992 bylo historické centrum prohlášeno městskou památkovou zónou. Náměstí tvoří měšťanské domy s podloubím, radnicí a městskou věž. Mezi nejcennější památky patří raně gotický kostel sv. Kateřiny. Jižní okraj historického jádra uzavírá Jezuitský areál s kolejemi, gymnáziem, špejcharem a kostelem. sv. Ignáce. Jezuitský areál dnes slouží jako městská knihovna a Oblastní muzeum. V centru města najdeme ještě kostel Nanebevzetí panny Marie a kostel sv. Ducha. Z turistických atrakcí jistě zaujme Zoopark Chomutov, Přírodní park Bezručovo údolí, Oblastní muzeum, Městské divadlo, Kulturní dům a několik galerií. Město Chomutov má několik sportovních zařízení. Zimním stadion, sportovní halu, skatepark, městské lázně a další sportoviště a služby.

Města a obce v okolí

ChomutovJirkov (4.4km)Kadaň (14km)Klášterec nad Ohří (18km)Obrnice (20km)Žatec (17km)Perštejn (24km)Litvínov (21km)Okounov (25km)

Webmap: 1 2 3