TIXIK.cz » Města » Chochołow

Chochołow, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chochołow: Hlídač pokojů
Chochołow Mapa Mapa hotelů Chochołow

ChochołowChochołow

Související témata

Chochołow - satelitní mapa, Chochołow: Fotografie

Doporučené hotely Chochołow


Zobrazit všechny »


Chochołow: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chochołow Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chochołow a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:49:48, Nadmořská výška: 770m

Chochołow je architektonicky zajímavá vesnice v jižním Polsku . Leží v Malopolském vojvodství na hranicích se Slovenskem . Jedná se o jeden z nejpopulárnějších hraničních přechodů mezi těmito zeměmi. Na slovenské straně je Chochołow spojen s obcí Suchá Hora . Pohyb turistů souvisí především s místní tradiční architekturou. Kromě horalských budov zde naleznete i krásný kostel. Chochołow je ovšem zajímavý i svou historií.

Horalské stavby

Díky poloze v horách nalezneme ve vesnici Chochołow typickou horalskou architekturu. Ta je pro celý tento region tradiční. Stavby tohoto stylu jsou roubené a nejdůležitějším materiálem v jejich konstrukci je dřevo. Díky svému netradičnímu vzhledu jsou proto mezi turisty tak oblíbené. S budovami v obci Chochołow je navíc spojena jedna zajímavá lidová tradice. Podle té jejich obyvatelé dvakrát do roka vodou a mýdlem myjí vnitřek staveb, a to sice na Velikonoce a na slavnost Těla Páně. I když Chochołow není jediným místem s podobnými stavbami, je díky své poloze hraničních přechodu jedním z nejpopulárnějších tohoto druhu.

Chochołowské povstání

Chochołowské povstání je nejdůležitější historickou událostí, která se v obci Chochołow udála. Strhlo se v únoru 1846. Horalé z obce a jejího okolí v něm povstali proti rakouské vládě, která je utlačovala. Celkem se událostí účastnilo asi třicet povstalců. Povstání však bylo brzy potlačeno, mimo jiné i s přispěním horalů z nedaleké obce Czarny Dunajec .


Informace a fakta

GPS: 49.3687, 19.8168
Nadmořská výška: 770 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:24:15

Chochołow: Recenze

Chochołow prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ząb (10km)Bustryk (11km)Oravice (9km)Suche (12km)Bańska (13km)Kościelisko (11km)Zakopane (12km)Poronin (14km)Bialy Dunajec (14km)

Webmap: 1 2 3