TIXIK.cz » Města » Choceň

Choceň - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Choceň: Hlídač pokojů
Choceň Mapa Mapa hotelů Choceň

ChoceňChoceň

Související témata

Satelitní mapa Chocně, Choceň: Fotografie

Doporučené hotely Choceň


Zobrazit všechny »


Choceň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Choceň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Choceň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:36:07, Telefon: +420 465 471 439, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.0016, 16.223
Nadmořská výška: 291 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.chocen-mesto.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: horská kola, lezení, rybaření, vodní lyžování, rafting
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásné scenérie, dobré pivo, romantická atmosféra
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: business, shopping, festivaly, aktivní dovolenou, zdravotní turistiku, romantiku, sportovní turistiku
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: historické centrum, církevní památky

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Choceň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 09:26:16
Choceň je město v České republice s necelými 9000 obyvateli, ležící na rozhraní hlubokého, místy skalnatého údolí a široké nivy Tiché Orlice. Romantické údolí řeky oplývá krásnou flórou i faunou.

Pohledy do historie

Choceň je malebné městečko s mnohaletou historií. Původní osada vznikla v době, kdy toto území ovládal mocný rod Slavníkovců. Choceň je prvně zmíněna v roce 1227. V roce 1292 patřila Choceň jako trhové městečko králi Václavu II. V roce 1709 odkoupil panství hrabě Norbert Oktavián Kinský. Během 18. století vzniká komplex architektonicky velmi cenných barokních staveb: fary, nového kostela, budovy špitálu a zvonice. V roce 1829 byl choceňský zámek přestavěn do dnešní klasicistní podoby a v letech 1849 – 1850 byla na popud kněžny Vilemíny Kinské přistavěna i pseudogotická kaple Nanebevzetí Panny Marie.

Památky Chocně

Centrum města tvoří náměstí s novorenesanční radnicí a mariánským sloupem. Nedaleko stojí barokní kostel sv. Františka Serafínského se zvonicí. Na levém břehu Tiché Orlice vyrostl v 16. století renesanční zámek, později doplněný o pseudogotickou kapli, v jehož prostorách sídlí Orlické muzeum.

Turistika

Půjdete-li proti proudu řeky Tiché Orlice, která protéká Chocní, vstoupíte do přírodního parku Peliny s opukovými skalami, teplomilnými rostlinami a vzácnými měkkýši. Nenechte si ujít krásný pohled na údolí řeky a město z ptačí perspektivy. Vydejte se na Doskočilovu vyhlídku lesní pěšinou nad skalami, které jsou od roku 1948 státní přírodní rezervací.

Výlety za hranice města

Díky své poloze a dobré dopravní dostupnosti může Choceň sloužit jako východisko pro pěší i cykloturistické výlety do Orlických hor a Českomoravské vrchoviny . Stejně tak je vhodnou zastávkou při vodáckém putování po Tiché Orlici.
Mezi turisticky atraktivní místa v okolí patří údolí Tiché Orlice, Bošínská obora se staletou doubravou, lipové aleje na Chlum a k poutnímu kostelu na Hemžích nebo šikmý most, který překlenuje skalní zářez po probouraném tunelu želeniční trati.

Města a obce v okolí

Vysoké Mýto (7km)Ústí nad Orlicí (13km)Potštejn (11km)Vamberk (14km)Kostelec nad Orlicí (13km)Litomyšl (16km)Letohrad (20km)Luže (18km)Nové Hrady (18km)

Webmap: 1 2 3