TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Westminster » Londýn » Chinatown

Chinatown - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chinatown: Hlídač pokojů
Chinatown Mapa Mapa hotelů Chinatown

ChinatownChinatown

Související témata

Chinatown: Fotografie

Doporučené hotely Chinatown


Zobrazit všechny »


Chinatown: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chinatown Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chinatown a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Piccadilly Circus0.3km
Whitehall0.9km
City1km
Dockland Light Railway1km
Millenium Bridge2km
Kensington Gardens3km
Lambeth3km
Stamford Bridge5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 03:58:34, Adresa: Newport Place, London, Velká Británie, WWW stránky:

Chinatown je čínská čtvrť v Londýně , ve čtvrti Soho, nedaleko náměstí Piccadilly Circus . Jakoby vytržena ze stylu londýnské architektury vás čínská čtvrť přenese během několika minut na dálný východ.

Historie čtvrti Chinatown v Londýně

Čínská čtvrť není na dnešním místě příliš dlouho. Historie samotné čtvrti Soho sahá do 17. století, kdy zde začaly vznikat první domy a ulice v důsledku velkého požáru. Zásadní pro vznik čínské čtvrti bylo převzetí Hong Kongu Británií v 19. století, kdy do Londýna začali přijíždět první Číňané. Ti se usídlili původně na východním konci Londýna. Během bombardování Londýna během 2. světové války ale z původní východní čínské čtvrti téměř nic nezbylo, a tak se celá komunita přesunula do novodobé západní čtvrti Soho. Dnes je Chinatown nejen domovem pro tisíce čínských obyvatel, ale i skvělá turistická atrakce.

Londýn v čínském stylu

Už příchod do Chinatown ve vás vzbudí dojem, že jste někde úplně jinde. Obrovská vstupní brána v čínském stylu, čínské nápisy a obchody specializované právě na čínskou komunitu vás donutí zamyslet se, jestli jste opravdu v Londýně. Návštěva jedné z čínských restaurací je téměř povinností a určitě nebudete litovat. Ačkoliv k jídlu dostanete hůlky, pokud byste se náhodou nedokázali najíst podle čínských tradic, majitelé restaurací Vám pro záchranu dají i příbory.

Kdy se vydat do Chinatown

Návštěvu čínské čtvrti si můžete naplánovat kdykoliv. Pokud chcete zažít tu pravou čínskou atmosféru, navštivte Londýn na přelomu ledna a února. To je čínský nový rok a konají se obrovské oslavy od Chinatown až po Trafalgar Square . Oficiální zdroje uvádějí, že oslav se pravidelně účastní až 300 000 lidí. Mimo asijské země se jedná se o největší oslavy čínského nového roku na světě.


Informace a fakta

GPS: 51.5115, -0.1318
Nadmořská výška: 33 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:49:02

Chinatown: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24230.1.2012 22:29:19
Čínská čtvrť pro mě osobně byl jeden z nejlepších zážitků z Londýna. Za prvé, protože jsem prozatím nebyl v Asii a místní architektura ji alespoň trochu připomíná, a za druhé ty jejich restaurace. Byli jsme tu na obědě, který proti londýnskému průměru byl velice levný, ale taky hodně dobrý. Pokud tu budete, určitě vynechejte klasické restaurace a hledejte tu nejvíce čínskou, nebudete litovat.

Města a obce v okolí

Londýn (3.9km)Kew (11km)Mitcham (12km)Twickenham (16km)Southall (17km)Hounslow (17km)Teddington (17km)Croydon (16km)Wallington (17km)

Webmap: 1 2 3