TIXIK.cz » Města » Itálie » Siena » Chianciano Terme

Ubytování Chianciano Terme, hotely Chianciano Terme

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chianciano Terme: Hlídač pokojů
Chianciano Terme Mapa Mapa hotelů Chianciano Terme

Chianciano TermeChianciano Terme

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Penziony v Chiancianu Terme, Luxusní ubytování v Chiancianu Terme, Satelitní mapa Chianciana Terme, Chianciano Terme: Fotografie

Doporučené hotely Chianciano Terme


Zobrazit všechny »


Chianciano Terme: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chianciano Terme Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chianciano Terme a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Parrocchia S. Agnese Convento SantuarioNáboženství0.2km
Confraternita Di Misericordia Di Chianciano TermeNáboženství0.5km
Convento Sant'AntonioNáboženství0.6km
Museo d'Arte di Chianciano TermeMuzea0.9km
Acque Archeological MuseumMuzea2km
poggiardelliKopce2km
Istituto Vultus ChristiNáboženství6km
Buche del BeatoJeskyně7km
Tribunale Di MontepulcianoSoudy6km
Parco delle Piscine di SartanoKempy8km
Venerabile Arciconfraternita Di Misericordia Di SaNáboženství8km
Parrocchia S. Maria Delle GrazieNáboženství7km
Montepulciano LakeJezera10km
Tomba dell'InscrizioneArcheologická naleziště11km
Punto di osservazione Oasi di MontepulcianoVyhlídky10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:27:14, Telefon: +39 0578 60266, WWW stránky:

Chianciano Terme je lázeňské město v centrální části Itálie . Nachází se v regionu Toskánsko (Toscana) asi 60 km na západ od města Perugia a 120 km jižně od Florencie (Firenze) . Chianciano Terme má v současnosti asi 7000 obyvatel. V městečku vládne příjemné klima také díky dobré poloze. Je obklopeno kopci s dubovo-bukovými lesy. Ke zdravému životnímu prostředí navíc přispívají četné minerální prameny. Návštěvníky láká Chianciano Terme svými lázeňskými komplexy, termálními parky, zahradami a prvotřídními hotely.

Doprava

Chianciano Terme je nejlépe dostupné autem, vlakem nebo letecky. Autem se do města dostanete po dálnici Autostrada del Sol (A1) vedoucí z Říma do Florencie . Z dálnice sjedete u města Chiusi , odkud už je to do Chianciano Terme pouhých 15 km. Nejbližší letiště se nachází ve Florencii , která má letecké spojení se všemi většími evropskými a italskými městy. Menší letiště (Sant'Egidio) se nachází v Perugii . Chianciano Terme je také dobře dostupné vlakem. Stačí nasednout na linku ŘímFlorencie a vystoupit na nádraží v městě Chiusi . Odtud jezdí pravidelně veřejné autobusové linky do Chianciana. Před odjezdem je dobré podívat se na italské autobusové a vlakové jízdní řády (viz zajímavé odkazy) .

Historické staré město

Chianciano Terme se může pochlubit pozoruhodným starým městem. Nazývá se Chianciano Vecchio a nachází se na kopci, takže již zdálky je vidět část opevnění, které se zachovalo až do dnešních dob. Do města vcházíme úchvatnou renesanční branou Porta Rivellini, jež nás uvede do spleti křivolakých uliček a náměstí. Celé staré město dýchá historickou atmosférou. Odpočinout si můžete v jedné z četných kaváren a restaurací. Chianciano Terme se může ve starém městě pochlubit hned několika zachovalými kostely. Asi nejznámější je kostel Neposkvrněného početí (Chiesa dell'Immacolata) z roku 1455. Dominantu města tvoří Torre dell'Orologio (Věž s orlojem) , pocházející rovněž z doby středověku. Odsud je to již kousek na hlavní náměstí Piazza Matteotti, kde je možné vidět dva paláce, pěkně zdobenou radnici a krásnou mramorovou šestihrannou kašnu z 18. století. Ve staré části města Chianciano Terme můžete navštívit mnoho dalších památek. Za zmínku stojí ještě hrad Manenti nedaleko náměstí. Doklady o něm pocházejí již z 11. stol. a díky tichu ve svých prostorách bývá někdy nazýván klášterem.

Lázeňské město Chianciano Terme

Chianciano Terme je díky příznivému klimatu a četným minerálním pramenům vyhlášeným lázeňským střediskem. Lázně zde mají dlouholetou tradici, minerální prameny údajně využívali již staří Etruskové (4. stol. př. Kr.) . Chianciano Terme nabízí hned několik typů vodních lázní, a dokonce jsou tu i tzv. lázně senzorické, zaměřené na smyslové vnímání. Samozřejmostí je doplňková bahenní lázeň. Nejběžnějším typem lázně je tzv. „Aquasanta“. Voda dosahuje teploty až 38,5°C (Aqua Sillene – až 48°C) a má blahodárné účinky na celé tělo. Léčí se tu zejména nemoci srdce, astma a žaludeční potíže. Ozdravný pobyt je ale možný pro každého. Specialitou v Chianciano Terme jsou zmíněné senzorické lázně. V těchto lázních na vás čeká termální bazének s vodními víry, sauna, dále pak turecká lázeň, obsahující bahenní léčivou koupel, a v neposlední řadě různé terapie a masáže. (více o lázních – viz zajímavé odkazy)

Zajímavosti v okolí

Městečko Chianciano Terme je dobrým východiskem pro zajímavé výlety do okolí. Lze zde objevit mnoho atraktivních míst. Můžete navštívit například další malé lázeňské vesničky Bagni di San Filippo a Bagno Vignoni nebo se vydat na nedaleký hrad Castiglione del Lago, odkud je krásný výhled na jezero Lago Trasimeno. V blízkosti se nachází mnoho dalších malých měst s bohatou historií, která sahá až ke starověkým Etruskům. Tato místa se stejně jako Chianciano Terme pyšní původním opevněním. Milovníci přírody se mohou vydat po nedalekých kopcích a objevovat krásu zelených lesů a údolí porostlých mateřídouškou, vavříny, myrtou a oleandry.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Aktivity

horská kola
lezení
rybaření


Informace a fakta

GPS: 43.0439, 11.8124
Nejbližší letiště: Letiště Perugia / San Egidio, 101 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:44

Chianciano Terme: Recenze

Chianciano Terme prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chianciano TermeMonticchiello (8km)Sarteano (7km)Montepulciano (7km)Chiusi (11km)Acquaviva (9km)Pienza (12km)Montefollonico (11km)Cetona (11km)