TIXIK.cz » Města » Francie » Dolní Normandie » Cherbourg-Octeville

Cherbourg-Octeville - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cherbourg-Octeville: Hlídač pokojů
Cherbourg-Octeville Mapa Mapa hotelů Cherbourg-Octeville

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Cherbourg-Octevillu, Levné ubytování v Cherbourg-Octevillu, Autopůjčovny v Cherbourg-Octevillu, Cherbourg-Octeville: Fotografie

Doporučené hotely Cherbourg-Octeville


Zobrazit všechny »Cherbourg-Octeville: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cherbourg-Octeville Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cherbourg-Octeville a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Cherbourg PortPřístavy0.4km
Musée Thomas-HenryMuzea0.6km
La Cité de la Mer à CherbourgMuzea0.7km
Huet Fabrice Claude AlainNáboženství1km
Roule FortPevnosti1km
Fort BrettevillePevnosti6km
Tobroek beachPláže7km
Fort Urville-Nacqueville9km
Cherbourg-Maupertus AirportLetiště10km
Manoir de Dur ÉcuHrady a zámky11km
Letiště VauvilleLetiště15km
Diélette PortPřístavy20km
Flamanville Nuclear Power PlantElektrárny22km
Zámek BricquebecHrady a zámky19km
Flottemanville CastleHrady a zámky22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:20:10, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
zábavný noční život
kvalitní veřejná doprava
dobrá dostupnost
vynikající víno

Proti

často prší
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
noční život
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 49.6398, -1.6164
Nadmořská výška: 6 m
Nejbližší letiště: Caen-Carpiquet Airport, 118 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:24:31

Cherbourg-Octeville: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:22:30
Cherbourg-Octeville je město na severozápadě Francie . Nachází se v departmentu Manche, v Normandii, v severní pobřežní části poloostrova Cotentin. V současnosti zde žije okolo 45 000 obyvatel. Cherbourg-Octeville láká návštěvníky na svou bohatou historii a na své památky.

O městě Cherbourg-Octeville

Archeologické nálezy dokazují, že toto místo bylo osídleno již Vikingy. Město Cherbourg-Octeville vzniklo spojením obce Cherbourg a obce Octeville, a to dne 28. února 2000. Cherbourg-Octeville je známý hlavně díky bitvě o Cherbourg, která byla součástí bitvy o Normandii během druhé světové války. Tato bitva byla vybojována okamžitě po úspěšném spojeneckém vylodění dne 6. června 1944. Nyní zde sídlí francouzské námořnictvo. Nachází se zde skoro celý arsenál francouzského námořnictva.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky v Cherbourg-Octeville patří Bazilika Cherbourg, bývalá vojenská nemocnice a opatství Voeu. Za návštěvu určitě také stojí námořní muzeum Cité de la Mer , které je věnované vědeckým a historickým aspektům námořnictva. Jsou tu vystaveny různé lodě, ponorky a prohlédnout si zde můžete i akvárium. Ve městě se nachází i krásná botanická zahrada Jardin botanique de la Roche Fauconnière. Milovníci umění jistě nevynechají návštěvu Musée des Beaux-Arts Thomas Henry, v němž je uložena sbírka více než 300 obrazů rodáka z Cherbourg-Octeville Thomase Henryho. Za zábavou se můžete vydat do zdejšího divadla Le Trident.

Turistické služby

Samozřejmostí je v Cherbourg-Octeville široká nabídka ubytování. Základní nabídku naleznete na ZDE . K dispozici je tu i mnoho příjemných barů, kaváren i útulných restaurací, kde vám připraví výborné mořské plody. Můžete zde ochutnat ale i různé mezinárodní kuchyně. Město také hostí během roku celou řadu různých festivalů, slaví se zde řada svátků a probíhají různé oslavy. Více o nich se dozvíte na oficiálních stránkách Cherbourg-Octeville.

Doprava

Cherbourg-Octeville je nejlépe dostupné autem, vlakem nebo lodí. Nejbližší letiště se nachází v 11 km vzdáleném Maupertus-sur-Mer (Cherbourg - Maupertus Airport) . Odtud můžete letět např. na ostrov Jersey , na Korsiku či do Tuniska . Autem se sem dostanete po silnici N13 z Paříže a Caen. V městě Cherbourg-Octeville také končí železniční trať vedoucí z Paříže . Lodí se sem dostanete z Irska , Velké Británie či ostrova Jersey . Po městě se pak dá nejlépe pohybovat autobusy, které jsou provozovány společností Zephir. K dispozici je tu i krásná marina, která byla dokonce v roce 2002 oceněna Evropskou modrou vlajkou.

Města a obce v okolí

Cherbourg-OctevilleTourlaville (3.6km)La Glacerie (3.5km)Brix (11km)Valognes (18km)Les Pieux (20km)La Pernelle (23km)Bricquebec (19km)Saint-Vaast-la-Hougue (26km)

Webmap: 1 2 3