TIXIK.cz » Cheopsova pyramida

Cheopsova pyramida - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cheopsova pyramida: Hlídač pokojů
Cheopsova pyramida Mapa Mapa hotelů Cheopsova pyramida

Související témata

Cheopsova pyramida: Fotografie

Doporučené hotely Cheopsova pyramida


Zobrazit všechny »Cheopsova pyramida: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cheopsova pyramida Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cheopsova pyramida a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 03:59:17, Adresa: Al Ahram, Al Haram, Egypt

Cheopsova pyramida, známá také jako Chufuova pyramida, je největší pyramida v Egyptě . Je to největší známá kamenná stavba vybudovaná ve starověku a jediný do dnešní doby zachovaný klasický div světa. Cheopsova pyramida se nachází v pyramidovém poli v Gíze , na předměstí současné Káhiry .

Základní fakta

Cheopsova pyramida je ústřední část rozsáhlého pyramidového komplexu, který byl vybudován v období Staré říše jako hrobka panovníka čtvrté dynastie - Chufua (nebo též Cheopse) . Předpokládá se, že to bylo někdy kolem roku 2580 př. n. l. Cheopsova pyramida je v současnosti pokládána za nejtypičtější symbol staroegyptské civilizace. Proto je také jedním z míst, které jsou v Egyptě nejvíce zatíženy turistickým ruchem. Cheopsova pyramida má v současnosti rozměr základny 230,38 × 230,38 m. To odpovídá ploše dvaceti fotbalových hřišť. Její současná výška je 137,5 m, i když původně byla ještě o 2 m na každé straně delší a o 9 m vyšší. Cheopsova pyramida zabírá plochu 5,15 hektarů a je postavena z 2,3 milionů vápencových kvádrů. Zajímavé je, že až do 80. let 19. století byla Cheopsova pyramida nejvyšší lidskou stavbou na světě. Dodnes není zcela jasné, jak byla pyramida postavena a existuje několik teorií. Nejnovější hypotézy předpokládají, že pyramidu nestavěli otroci, ale naopak několik desítek tisíc zručných dělníků.


Informace a fakta

GPS: 29.9791, 31.1346
Nadmořská výška: 97 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:36:25

Cheopsova pyramida: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 702010-09-20 17:59:14
Při představě že více než 100 000 dělníků na ní tvrdě dřelo před mnoha a mnoha lety mi naskakuje husí kůže. Taková velkolepá stavba je opravdovým divem světa. Krásné opracované kameny naskádané na sebe si přijíždí prohlížet návšťevníci z celého světa.
 Aura: 52Recenze: 162010-09-30 11:04:40
Miluji tyto stavby! Sice jsem ještě neměla to štěští tuto pyramidu vidět na vlastní oči, ale věřím, že se mi to určitě někdy povede!

Města a obce v okolí

Gíza (8km)Káhira (15km)

Webmap: 1 2 3