TIXIK.cz » Města » Chattanooga

Chattanooga v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chattanooga: Hlídač pokojů
Chattanooga Mapa Mapa hotelů Chattanooga

ChattanoogaChattanooga

Související témata

Satelitní mapa Chattanoogy, Autopůjčovny v Chattanooze, Chattanooga: Fotografie

Doporučené hotely Chattanooga


Zobrazit všechny »


Chattanooga: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chattanooga Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Chattanooze, Plánovač výletů, Chattanooga a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:55:13, Telefon: +1 423-757-5152, WWW stránky:

Plusy

má zábavní park
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 35.0466, -85.3082
Nadmořská výška: 212 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:48

Chattanooga: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 09:05:13
Chattanooga je jedno z nejzajímavějších - a jedno z nejčastěji přehlížených - malých amerických měst. Leží v jižní části USA, ve státě Tennessee, na řece Tennessee, asi 120 km od Atlanty.

Pohledy do historie

Začátky města Chattanooga jsou spojeny s jednou z největších křivd, která se stala v raných začátcích existence USA: vyhnáním původních obyvatel, Čerokézů. Tato událost vešla do dějin jako tzv. Trail of Tears (Cesta slz) . V pozdějším období bylo město Chattanooga důležitým strategickým bodem, což se projevilo např. během občanské války, kdy v se v těsné blízkosti města odehrálo několik důležitých bitev (např. v Lookout Mountain a v Chickamauga) . Po válce se město Chattanooga stalo důležitým dopravním uzlem - a to tak, že například slovní spojení "Chattanooga Choo - Choo" , původně označení vlakového spoje z Cincinnati do Chattanooga, se dostalo do názvu známé písně slavného Glenna Milera.
Turistický průmysl v dnešním městě Chattanooga sází na skladbu "Nejslavnější vlak na světě se vrací na kolej č. 29" (The Most Famous Train in the World Returns to Track 29", ale pamětníci určitě potvrdí, že slavný vlak v muzikálu měl namířeno do Tennessee, a že kolej č. 29 je v Penn Station v New Yorku.

Turistické zajímavosti

Většina pamětihodností se nachází v centru města Chattanooga. Turisté i studenti a žáci škol v regionu obvykle míří do Tennessee Aquarium, druhého největšího akvária na světě, které návštěvníkům do všech detailů představuje ekosystém velké řeky. Procházka po nábřeží řeky - Ross´ Landing Waterfront Park -vás zavede k muzeu amerického umění (Hunter Museum of American Art) . Můžete navštívit i některé z dalších muzeí, která mapují regionální historii, anebo i muzeum velmi speciální - International Towing and Recovery Hall of Fame and Museum - muzeum odtahových vozidel. Že by odtahová vozidla vynalezli právě ve městě Chattanooga? V blízkém okolí můžete vyrazit na výlet na vyhlídku Lookout Mountain s nakloněnou železnicí a podzemními jeskyněmi, a ještě navíc s překrásnou vyhlídkou ze skalního ostrohu. A pokud budete unaveni, určitě si nenechte ujít návštěvu v restauraci Sticky Fingers, kde podle místních obyvatel mají nejlepší žebírka v celém městě.

Události a festivaly

Chattanooga je dějištěm několika festivalů, z nichž nejznámější je Riverband, každoroční hudební festival, který se koná v červnu.

Doprava

Na okraji města je letiště Chattanooga Metropolitan Airport.

Města a obce v okolí

ChattanoogaLookout Mountain (7km)Ringgold (23km)Kimball (33km)Cleveland (41km)Dalton (44km)

Webmap: 1 2 3