TIXIK.cz » Města » USA » Jižní Karolína » Charleston » Charleston

Charleston - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Charleston: Hlídač pokojů
Charleston Mapa Mapa hotelů Charleston

CharlestonCharleston

Související témata

Největší města v USA, Satelitní mapa USA, Satelitní mapa Charlestonu, Tipy na výlety poblíž Charlestonu, Luxusní ubytování v Charlestonu, Autopůjčovny v Charlestonu, Penziony v Charlestonu, Charleston: Fotografie

Doporučené hotely Charleston


Zobrazit všechny »


Charleston: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Charleston Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Charleston a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Charleston County CourthouseSoudy0.1km
Catholic Diocese of CharlestonNáboženství0.1km
Cathedral of Saint John the BaptistNáboženství0.2km
St. Michael's ChurchNáboženství0.2km
First Scots Presbyterian ChurchNáboženství0.3km
Pink House GalleryGalerie0.4km
Gibbes Museum of ArtMuzea0.3km
Unitarian Church in CharlestonNáboženství0.3km
Circular Congregational ChurchNáboženství0.3km
Dock Street TheatreUlice0.4km
Old Exchange & ProvostMuzea0.5km
St. Philip's ChurchNáboženství0.4km
Charleston Legends and Lore Ghost TheaterDivadla0.5km
Confederate MuseumMuzea0.5km
Saint Marys Roman Catholic ChurchNáboženství0.6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:28:09, Telefon: +1 843-724-8375, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
má zábavní park

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
jazykové bariéry
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 32.7763, -79.9326
Nadmořská výška: 11 m
Počet obyvatel: 100 000
Rok založení města: 1670
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Savannah Hilton Head, 170 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 2:46:24

Charleston: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1524.8.2011 9:43:40
Charleston se nachází v Jižní Karolíně, v USA . Je to důležité přístavní město na jihu země, s bohatou historií. Návštěvníky láká na své nádherné pláže a vlídné pohostinství.

Pohled do historie

První španělští dobyvatelé dorazili do této oblasti v roce 1521. V rozmezí několika let zde přistáli i Francouzi a Angličané. Příští století bylo ve znamení sporů a třenic mezi těmito skupinami a původními obyvateli, Indiány. Nakonec vybudovali silnou kolonii Britové. V roce 1663 anglický král Charles II. věnoval svým osmi nejvěrnějším poddaným pozemky v této oblasti. Ti na počest svého krále založili město s jeho jménem, Charles Towne.
Město Charleston je někdy přezdíváno Holy City (Svaté město) , protože se nad domy tyčí veliké množství věží a věžiček z různých kostelů. Charleston jako jedno z mála měst v původních 13 koloniích bylo velice tolerantní vůči jiným náboženstvím nebo etnikům. Tato různorodost přinesla městu široký kulturní základ. Rozvíjelo se vzdělání a věda, a v roce 1770 zde byla založena první univerzita v Jižní Karolíně, College of Charleston. Do poloviny 18. století se Charleston stal důležitým obchodním centrem pro kolonie jihovýchodního pobřeží a město bohatlo. Nejdůležitějším exportním zbožím se stala bavlna. Nedílnou součástí města byli otroci. A byl to právě Charleston, kde zazněl první výstřel, který zahájil občanskou válku. Po válce mnoho bývalých otroků našlo obživu v obchodování. V současné době, kromě obchodu, je Charleston městem, které vyhledávají nejen turisté, ale i umělci.

Turistické cíle

Už samotná procházka po městě, kde můžete vidět úchvatnou architekturu 18. a 19. století, je zážitkem. Ulice jsou plné kouzelných historických restaurací a luxusních sídel. Mnoho kostelů, různých náboženství, nadchne nejen milovníky historie. Pokud se chcete dozvědět více o historii, navštivte Patriots Point Naval & Maritime Museum. Nejstarší budova ve městě Charleston je Powder Magazine, kde je nyní také muzeum. Charleston Museum bylo první muzeum otevřené v Americe, v roce 1773. Gibbes Museum of Art vystavuje místní umělecká díla. Samozřejmě, že ve městě najdete ještě mnohem více muzeí a galerií.

Turistické aktivity ve městě Charleston

Velikým lákadlem jsou místní pláže, vhodné pro celé rodiny. Moře vybízí i k projížďkám na lodích a rybaření. Především děti nadchne akvapark (Water Park Charleston) a nepřeberné množství dobře upravených hřišť. Můžete si zahrát baseball, golf a další hry. Ti, kdo rádi nakupují, mohou hodiny a hodiny procházet nádhernými uličkami v srdci Charlestonu.
Během roku se zde koná několik turisty vyhledávaných festivalů. Mezi nejznámější patří umělecký Spoleto Festival USA, který se koná na přelomu května a června a trvá 17 dní. Další známé festivaly jsou Taste of Charleston, Lowcountry Oyster Festival nebo Charleston Fashion Week. Dlouhou tradici má akce nazvaná Cooper River Bridge Run, které se účastní i běžci olympijské a světové úrovně.

Charleston - tanec

Tanec charleston, z kategorie jazzu, vznikl v černošských komunitách právě v okolí města Charlestonu. Populárním se stal poté, co se objevil na Broadwayi v muzikálu Runnin' Wild v roce 1923.

Města a obce v okolí

CharlestonIsle of Palms (14km)Hanahan (17km)Kiawah Island (24km)Goose Creek (26km)Seabrook Island (31km)Moncks Corner (47km)

Webmap: 1 2 3