TIXIK.cz » Města » Itálie » Údolí Aosty » Aosta » Champoluc

Ubytování Champoluc, hotely Champoluc

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Champoluc: Hlídač pokojů
Champoluc Mapa Mapa hotelů Champoluc

ChampolucChampoluc

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Apartmány v Champoluci, Luxusní ubytování v Champoluci, Penziony v Champoluci, Levné ubytování v Champoluci, Satelitní mapa Champolucu, Champoluc: Fotografie

Doporučené hotely Champoluc


Zobrazit všechny »


Champoluc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Champoluc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Champoluc a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
UniCredit BancaBanky0.2km
Ski ChampolucSki areály0.3km
École ElementaireŠkoly0.3km
Crest Ski LiftVleky, lanovky1km
Crest - Alpe Ostafa IiiVleky, lanovky1km
Croce di BequetKopce2km
Monte FacciabellaKopce2km
Monte Della NonnaKopce2km
FracheyVleky, lanovky2km
Antagnod Pian Pera Ski LiftVleky, lanovky3km
Antagnod Pian PeraVleky, lanovky3km
Istituto Internazionale Don BoscoNáboženství3km
Alpe MandriaVleky, lanovky3km
Alpe Mandria Ski LiftVleky, lanovky3km
BoudinVleky, lanovky3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:26:39, Telefon: +39 0125 308710

Champoluc je lyžařské středisko na severu Itálie . Nachází se 20 km na jih od hranice se Švýcarskem a 100 km na sever od severoitalského velkoměsta Turín . Administrativně spadá Champoluc do regionu Valle d’Aosta (Údolí Aosty) . Ve vesnici žije pouze několik set stálých obyvatel.

Lyžařské středisko

Champoluc patří mezi nejdůležitější lyžařské resorty v regionu Valle d’Aosta . Není divu, nejvyšší vrcholky Alp zde dosahují přes 4000 m. Lyžařský areál je obrovský. Disponuje 12 červenými (středně těžkými) a 3 modrými (lehkými) sjezdovkami. Celková délka sjezdovek je 49 km. Champoluc leží ve výšce 1587 m.n.m. Nejvyšší stanice lyžařského areálu však leží ve výšce přes 2700 m.n.m. Díky vysoké nadmořské výšce zde hlavní sezóna trvá od začátku prosince až do konce dubna. Champoluc disponuje moderním zázemím. Na vrchol sjezdovek vás vyveze zubačka, nebo jedna ze dvou kabinových lanovek. V areálu se dále nachází 4 sedačkové lanovky a několik vleků. Pro celý Champoluc platí jeden skipas, který můžete použít dokonce i na sjezdovce Bettaforca, jež patří do sousedního lyžařského střediska Staffal. Samozřejmostí jsou půjčovny sportovního náčiní a možnost výcvikových kurzů.

Alpy - vhodné nejen pro lyžování

Majestátní vrcholky Alp vytváří impozantní vysokohorskou atmosféru této oblasti. Champoluc se nachází na úpatí masivu Monte Rosa , který se odtud táhne až do Švýcarska . Celá oblast j je vhodná nejen pro lyžování, ale i pro ostatní sporty. V okolí střediska Champoluc se nachází upravené běžkařské tratě, jež spojují jednotlivé lyžařské resorty mezi sebou. Stejně krásná je tato oblast na jaře a v létě, kdy se probouzí alpská příroda. Vrcholky hor jsou vděčným cílem výletů. Výstupy jsou zpravidla velmi náročné. Hory se vám však odvděčí panoramatickými výhledy a krásnou přírodou. Nejlepší rozhled nabízí hora Plateau Rosa (3480 m) , jež se nachází zhruba 20 km na sever od vesnice Champoluc na italsko-švýcarské hranici. Na vrchol vás vyveze lanovka z horského letoviska Breuil-Cervinia . Pro náročnější se nabízí možnost cyklo výletů a ti nejodvážnější mohou zkusit paragliding.

Další možnosti rekreace - hrady a přírodní parky

V minulosti bylo Valle d’Aosta strategickým místem, protože se zde stýkaly zájmy Francie a Itálie . Bylo zde vybudováno četné množství hradů a pevností. Mnoho z nich se zachovalo až dodnes a jsou rozsety po celém regionu. Návštěvníci města Champoluc mají zejména v létě vynikající příležitost navštívit tyto historií dýchající mohutné stavby. Milovníci přírody ocení Parco Nazionale de Gran Paradiso. Tento nejstarší národní park chrání vzácnou alpskou přírodu. Nachází se zhruba 50 km na jih od Champoluc. Ještě blíže, přibližně 30 km na jih, se nachází přírodní park Monte Avic.

Doprava

Champoluc je nejlépe dostupný vlastním autem. Vydáte se po dálnici A5 z Turína do Francie . U města Verrés sjedete z dálnice směrem na sever. Odtud to je do letoviska Champoluc zhruba 30 km. Nejbližší vnitrostátní letiště se nachází ve městě Aosta (AOT) , nejbližší mezinárodní je ve městě Turín (TRN) . S oběma městy má Champoluc autobusové spojení. Během hlavní sezóny je možné využít rovněž kyvadlovou skibusovou dopravu.

Plusy

klid
blízko do větších měst
lyžařské areály okolo
lesy

Proti

daleko od letiště

Aktivity

lyžování

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
knihkupectví
autoopravna
kostel
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.8339, 7.727
Nejbližší letiště: Letiště Malpensa, 80 km
Nejbližší hranice: Švýcarsko, 14 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:45

Champoluc: Recenze

Champoluc prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

ChampolucAntagnod (3.6km)Gressoney-La-Trinité (8km)Chamois (8km)Gressoney-Saint-Jean (10km)Alagna Valsesia (16km)Riva Valdobbia (18km)Fénis (21km)Champdepraz (17km)

Webmap: 1 2 3