TIXIK.cz » Města » Chambord

Chambord - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Chambord: Hlídač pokojů
Chambord Mapa Mapa hotelů Chambord

ChambordChambord

Související témata

Chambord - satelitní mapa, Chambord: Fotografie

Doporučené hotely Chambord


Zobrazit všechny »


Chambord: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Chambord Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Chambord a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:42:35, Telefon: +33 2 54 20 31 53, WWW stránky:

Chambord je malá obec na březích řeky Cosson 14 km východně od Blois , asi 180 km jižně od Paříže v departmentu Loir-et-Cher regionu Centre ve Francii.

Chambord - doprava

Nejbližší letiště obce Chambord je v Tours, které je od Chambord vzdáleno asi 80 km . Nejbližší železniční nádraží je v Blois ,ležícím na tratích Tours – Orléans či Paříž Austelitz – Orléans – Blois – Tours. Z nádraží v Blois pak do Chambord jezdí pravidelná kyvadlová doprava. Autem do Chambord dojedete po dálnici A 10 do Blois a odtud pak dál třeba po D174 a D33 – Rout de Chambord. V Chambord je také heliport.

Přírodní, historické a turistické zajímavosti

Panství okolo Chambord patří do 14. stol. hrabatům z Blois. Místní lesy jsou jejich oblíbenou honitbou již několik století před tím, něž se František I. rozhodne postavit zde lovecký Zámek Chambord . Od hrabat z Blois kupuje panství Chambord vévoda z Orleánu a v 15. stol se Chambord stává majetkem francouzské koruny. Roku 1519 na místě bývalé tvrze začíná stavba asi největšího loveckého zámku - Zámku Chambord . Další zajímavostí oblasti Chambord je bezesporu Park Chambord , který patří mezi chráněná evropská území Natura 2000. Turista, který do oblasti Chambord zavítá, jistě ochutná vyhlášený královský likér Chambord. Jeho základními složkami jsou ostružiny, které jsou máčené v koňaku s medem a vonnými bylinkami. Tradice tvorby likéru Chambord sahá až do dob Ludvíka XIV.

Ubytování – Chambord

Přímo v nádherné lokalitě širšího areálu zámku Chambord leží Hotel Grand st. Michel. Je oblíbeným výchozím bodem výletů na lovecký Zámek Chambord i do Parku Chambord . Kuchyně je zde výborná, část pokojů je zrekonstruována, část ne. Pro příjemný pobyt je důležité včas rezervovat opravené pokoje, pokud možno ve vyšším patře a s výhledem na zámek.


Informace a fakta

GPS: 47.6135, 1.5174
Nadmořská výška: 75 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:24:44

Chambord: Recenze

Chambord prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chambord (0.1km)Maslives (3.4km)Montlivault (6km)Crouy-sur-Cosson (8km)Bracieux (7km)Tour-en-Sologne (8km)La Ferté-Saint-Cyr (13km)Blois (14km)Cour-Cheverny (12km)

Webmap: 1 2 3