TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Českolipsko

Českolipsko - ubytování, satelitní mapa, turistický průvodce (okres Česká Lípa)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Českolipsko: Hlídač pokojů
Českolipsko Mapa Mapa hotelů Českolipsko

ČeskolipskoČeskolipsko

Související témata

Českolipsko: Fotografie

Doporučené hotely Českolipsko


Zobrazit všechny »


Českolipsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Českolipsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Českolipsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Koupaliště ZákupyKoupání2km
Zámek ZákupyHrady a zámky3km
Autodrom SosnováZávodní dráhy6km
Aquapark v České LípěKoupání7km
Vlastivědné muzeum a galerie v České LípěMuzea7km
Vodní hrad LipýHrady a zámky7km
Centrum textilního tiskuMuzea7km
Koupaliště MimoňKoupání7km
Bazilika všech SvatýchKatedrály7km
Letiště Česká LípaLetiště7km
Boží hrob u Velenic7km
Hrad JestrebiHrady a zámky7km
Pekelné dolyJeskyně7km
Modlivý důlÚdolí7km
PekloPřírodní rezervace9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 02:49:46

Českolipsko je příhraničním regionem na hranicích České republiky s Německem. Tento bývalý okres se nachází v Libereckém kraji na severu Čech. Zvlněná pahorkatina Českolipska patří k vyhledávaným rekreačním oblastem. Na severu vymezují území regionu Lužické hory, jejichž součástí je i část Ještědského hřebene, jižní část okresu zasahuje do CHKO Kokořínsko, západní část okresu tvoří CHKO České středohoří a východní část okresu tvoří oblast kolem Máchova jezera a rekreačního střediska Doksy a velký lesní celek bývalého vojenského prostoru Ralsko. Ralská pahorkatina je dnes rájem turistů a houbařů. Centrální část okresu je zajímavá především díky historickému městu Česká Lípa.

Příroda Českolipska

Lesy tvoří téměř polovinu území Českolipska, ale najdete zde i četné rybníky, mokřady a především unikátní pískovcové útvary jako třeba Hradčanské stěny nedaleko bývalého vojenského letiště u Mimoně, pískovcové skály kolem Sloupu v Čechách, nebo údolí Peklo u České Lípy. Z vodních ploch jsou to potom Mácháč, Hamerský rybník, Holanské rybníky, nebo chráněné území Břehyně – Pecopala, které je proslulé jako hnízdiště vzácných druhů ptactva. V pozadí s dominujícím, romantickým hradem Bezděz, vytváří naprosto nepřekonatelnou scenérii. Přibližně třetinu okresu tvoří chráněná území. Z přírodních zajímavostí stojí za pozornost i čedičové útvary - národní přírodní památka Panská skála u Kamenického Šenova, připomínající píšťaly varhan, nebo čedičový vrch Ralsko (696 m.n.m.) se zříceninou jednoho z nejstarších hradů v Čechách.

Českolipské památky

Pokud Vás zajímají památky, na Českolipsku, tak vedle již zmíněných můžeme začít u tajemného hradu Housky na jihu u Dubé, který údajně zakrývá díru do pekel. Hrad Lemberk u Jablonného v Podještědí je opředen legendami o podzemních chodbách, státní zámek ve městě Zákupy má nádherný zámecký park, skalní hrad Sloup nedaleko Nového Boru je jedním z nejhezčích skalních hradů vůbec, atd. Pokud se zajímáte o historii potom Vám poskytne řadu kvalitních informací muzeum v České Lípě a jeho pobočky. Z duchovních památek je v této lokalitě zcela jistě nejvýznamnější Basilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy.

Aktivity na Českolipsku

Co se nám vybaví při slovech aktivní odpočinek? Hamr na Jezeře, kde je velmi pěkné koupání, nedaleká nádrž Horka ve Stráži pod Ralskem, kde lze provozovat závěsné vodní lyžování, vodní lyžování za člunem a nebo si prostě jen zapůjčit loďku či vodní kolo. Zapomenou nesmíme na město Dubá - severní bránu Kokořínska - odkud můžete zahájit pěší i cyklistické výpravy do celé oblasti. Branou do Lužických hor jsou města Cvikov a Žandov. Žandov může sloužit jako výchozí základna dokonce pro návštěvu tří CHKO ve svém okolí. V letním období získává na přitažlivosti soustava rybníků u Holan, kde se nachází kemp a několik rekreačních zařízení. Příznivcům zimních sportů lze doporučit lyžařský areál Polevsko, Ski areál a snowpark Luž v Horní Světlé a běžkařské trati v Lužických horách.

Hraniční přechody na Českolipsku

Na státní hranici se nachází několik přeshraničních turistických stezek do SRN. Krompach - Oybin Hain, Krompach - Jonsdorf, Dolní Světlá - Waltersdorf, Dolní Světlá Jonsdorf a Petrovice - Lückendorf.

Informace a fakta

GPS: 50.6649, 14.6301
Nadmořská výška: 269 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:37

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, golf, vyhlídkové lety, surfing, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Českolipsko: Recenze

Českolipsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Česká Lípa (7km)Stráž pod Ralskem (13km)Doksy (11km)Nový Bor (12km)Jablonné v Podještědí (14km)Žandov (17km)Kamenický Šenov (17km)Kytlice (18km)Rynoltice (19km)Úštěk (22km)Česká Kamenice (21km)Kryštofovo Údolí (25km)Srbská Kamenice (26km)Chřibská (24km)Jiřetín pod Jedlovou (24km)Šimonovice (30km)Hrádek nad Nisou (26km)Jetřichovice (27km)Mnichovo Hradiště (29km)Chrastava (29km)Děčín (32km)Vysoká Lípa (29km)Liberec (32km)Doubice (28km)Štětí (30km)Varnsdorf (28km)Krásná Lípa (29km)

Webmap: 1 2 3