TIXIK.cz » Města » České Budějovice

Ubytování České Budějovice, hotely České Budějovice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

České Budějovice: Hlídač pokojů
České Budějovice Mapa Mapa hotelů České Budějovice

České BudějoviceČeské Budějovice

Související témata

Satelitní mapa Českých Budějovic, Tipy na výlety poblíž Českých Budějovic, Penziony v Českých Budějovicích, Luxusní ubytování v Českých Budějovicích, Apartmány v Českých Budějovicích, Levné ubytování v Českých Budějovicích, Autopůjčovny v Českých Budějovicích, České Budějovice - počasí, České Budějovice: Fotografie

Doporučené hotely České Budějovice


Zobrazit všechny »


České Budějovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


České Budějovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, České Budějovice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:26:29, Nadmořská výška: 390m, Adresa: náměstí Přemysla Otakara II. 1, 2, Ceske Budejovice, Telefon: +420 386 801 111, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
jazz cluby
zajímavá muzea
rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
festivaly
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 48.9745, 14.4743
Nadmořská výška: 390 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:15

České Budějovice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 09:24:06
České Budějovice jsou statutárním městem Jihočeského kraje. Nacházející se v jižní části České republiky , na soutoku řek Vltava a Malše. V dnešní době žije ve městě přes 95 tisíc obyvatel.

Historie

České Budějovice nechal založit Přemysl Otakar II. v roce 1265. Město sloužilo jako základna pro královskou rodinu na jihu Čech . V 16. století se České Budějovice začaly rozvíjet. Ve 30. letech 16. století se České Budějovice staly na čas jedním z nejvýznamnějších měst státu. V roce 1641 zde vypukl velký požár, který poničil velkou část města. V roce 1785 se České Budějovice staly sídlem biskupa diecéze českobudějovické. Během 2. světové války se České Budějovice staly cílem náletů amerického letectva. Od roku 1949 se město stalo správním centrem Českobudějovického kraje. Od roku 1960 pak Jihočeského kraje.

Turistické zajímavosti

Dominantou města je jeho historické centrum. Na Piaristickém náměstí naleznete dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie a na náměstí Přemysla Otakara II. nejdete Samsonovu kašnu, městskou radnici nebo Černou věž se zvonicí. Ve městě můžete navštívit Jihočeské muzeum, Jihočeské motocyklové muzeum nebo Budvar muzeum. V městských parcích je několik památných stromů.

Turistika

V okolí Českých Budějovic jsou přírodní rezervace. Nachází se zde přírodní rezervace Vrbenské rybníky, přírodní památka Tůně u Špačků a chráněná krajinná oblast Blanský les.

 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 12:53:27
České budějovice jsou mnoc pěkné město. Jejich náměstí ve tvaru čtverce a černá věž je užasná je z ní krásný výhled.Uprostřed náměstí velká kašna. Velká možnost restaurací a i ubytovní. Nedaleko od města stojí krásný zámek Hluboká.

Města a obce v okolí

České BudějoviceAdamov (6km)Habří (11km)Hluboká nad Vltavou (9km)Doudleby (9km)Ledenice (11km)Pištín (13km)Malé Chrášťany (15km)Chlumec (13km)

Webmap: 1 2 3