TIXIK.cz » Města » Česká Třebová

Česká Třebová - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Česká Třebová: Hlídač pokojů
Česká Třebová Mapa Mapa hotelů Česká Třebová

Související témata

Satelitní mapa České Třebové

Doporučené hotely Česká Třebová


Zobrazit všechny »Česká Třebová: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Česká Třebová Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Česká Třebová a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:10:13, Nadmořská výška: 382m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 49.9019, 16.4473
Nadmořská výška: 382 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ceska-trebova.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: rybaření, vodní lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, hezké hory
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: výskyt podvůdků na turisty
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: aktivní dovolenou, zdravotní turistiku, sportovní turistiku

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Česká Třebová: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242011-08-24 09:48:18
Česká Třebová je město ve východní části České republiky . Leží v Pardubickém kraji, v údolí řeky Třebovky v podhůří Orlických hor , v malebné kopcovité a zalesněné krajině. V současné době má přes 16 000 obyvatel, a podle počtu obyvatel je to čtvrté největší město v Pardubickém kraji.

Pohled do historie

Česká Třebová je historicky velmi významný železniční uzel. Železnice byla totiž do České Třebové přivedena už v roce 1845. Jan Perner tehdy vybudoval železniční trať Olomouc - Česká Třebová - Praha. V roce 1849 přibyla trať Česká Třebová - Brno, a od té doby se město Česká Třebová rychle rozvíjelo.

Památky a významné budovy

Nejvýznamnější historická památka v České Třebové je románská rotunda sv. Kateřiny. Pověst praví, že je pod ní uschován zlatý zvon. Nikdo z hledačů, kteří se jej pokoušeli najít, ale zatím neuspěl. Historickému centru města dominuje stará a nová radnice. Zcela jistě vás zaujme i několik dalších historických domů s podloubím. Střed města byl v roce 1995 vyhlášen městskou památkovou zónou.

Legenda o znaku

Město Česká Třebová má ve znaku kohouta s lidskou hlavou, který má na hlavě zvláštní - špičatý, trojboký a žlutý klobouk. Je to kohout - zachránce. Vypráví se, že kdysi dávno jeden městský písař ztratil městské pečetidlo, a měl být za to popraven. Písařova žena si šťastnou náhodou všimla, že pečetidlo na smetišti vyhrabal kohout, a odnesla nález rychtáři a konšelům. Kohout tedy doslova zachránil písaři hlavu, o kterou málem přišel.

Užitečné tipy

Východně od města se nacházejí Třebovské stěny,což je nejmladší přírodní rezervace v regionu. Okolí města České Třebové je ideální pro cyklovýlety, protože nedávno byla v této oblasti vybudována naprosto dokonalá síť cyklostezek.

Města a obce v okolí

Litomyšl (10km)Ústí nad Orlicí (9km)Lanškroun (12km)Letohrad (15km)Svitavy (16km)Jablonné nad Orlicí (18km)Vysoké Mýto (21km)Nové Hrady (22km)Štíty (24km)

Webmap: 1 2 3