TIXIK.cz » Města » Česká Skalice

Ubytování Česká Skalice, hotely Česká Skalice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Česká Skalice: Hlídač pokojů
Česká Skalice Mapa Mapa hotelů Česká Skalice

Česká SkaliceČeská Skalice

Související témata

Penziony v České Skalici, Satelitní mapa České Skalice, Česká Skalice - počasí, Česká Skalice: Fotografie

Doporučené hotely Česká Skalice


Zobrazit všechny »


Česká Skalice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Česká Skalice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Česká Skalice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:15:25, WWW stránky:

Česká Skalice je město v České republice asi 140 km východně od Prahy . Leží na březích řeky Úpy asi 15 km od hranic s Polskem . Česká Skalice má kolem 6 000 obyvatel.

Česká Skalice a česká spisovatelka Božena Němcová

S městem Česká Skalice je spjata česká spisovatelka Božena Němcová. 15. 8. 1888 byl na náměstí slavnostně odhalen její pomník. Nachází se zde Barunčina škola a Muzeum Boženy Němcové. Česká Skalice je také vstupem do Babiččina údolí . V budově Steidlerova hostince U bílého lva byla za podpory UNESCO provedena v roce 1962 rozsáhlá rekonstrukce a byla v něm otevřena expozice Život a dílo Boženy Němcové. V druhé části hostince se nachází expozice Textilního muzea. V parku před Muzeem Boženy Němcové stojí od roku 1970 bronzová plastika sedmnáctileté Barunky Němcové-Panklové.

Pohled do historie

Obec Česká Skalice byla založena na konci 12. století na obchodní stezce do Polska . Městem se stala roku 1575, ale nikdy nebyla obehnána hradbami. Po požáru v roce 1707 byla Česká Skalice z velké části obnovena. Vznikl nový kamenný špitál, pivovar a radnice s renesančním štítem. Také v 19. stol. čelila Česká Skalice několika povodním a požárům, v jejichž důsledku vznikla i nová novogotická radnice. Během Prusko-Rakouských válek se Česká Skalice stala důležitým pohraničním městem. Významným obdobím v historii města je období Českého národního obrození. Vyhlášené byly místní Jiřinkové slavnosti. Ty se konaly v hostinci U bílého lva, kde dnes sídlí Muzeum Boženy Němcové. Během konání slavností se v městě Česká Skalice sjíždělo mnoha dalších významných českých osobností. Koncem 19. století došlo ve městě Česká Skalice k prudkému rozvoji průmyslu, zejména textilního. V okolí České Skalice byla vybudována meliorace a moderní závlahový systém. Toto technické dílo získalo vyznamenání na Světové výstavě v Paříži roku 1888.

Aktivní dovolená

V okolí města Česká Skalice nalezneme nádhernou přírodu, která je protkaná turistickými stezkami a cyklostezkami. V městě Česká Skalice začínají naučné stezky Babiččiným údolím , Pevnost Josefov či naučná stezka Po stopách války 1866. Blízko je na zámky Ratibořice či Náchod . V létě turisty láká i přehrada Rozkoš s kempem.


Informace a fakta

GPS: 50.3947, 16.0428
Nadmořská výška: 291 m
Nejbližší hranice: Polsko, 12 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ceskaskalice.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, možnosti koupání, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Česká Skalice: Recenze

Česká Skalice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Česká SkaliceHořičky (7km)Náchod (9km)Nové Město nad Metují (10km)Jaroměř (10km)Červený Kostelec (10km)Velichovky (15km)Dobruška (14km)Dvůr Králové nad Labem (17km)

Webmap: 1 2 3