TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Česká Kanada

Česká Kanada - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Česká Kanada: Hlídač pokojů
Česká Kanada Mapa Mapa hotelů Česká Kanada

Česká KanadaČeská Kanada

Související témata

Česká Kanada: Fotografie

Doporučené hotely Česká Kanada


Zobrazit všechny »


Česká Kanada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Česká Kanada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Česká Kanada a doprava
Hrad LandštejnHrady a zámky3km
Muzeum čs. opevnění Klášter IIMuzea4km
KlášterKláštery6km
Vysoký kámenKopce5km
OsikaRybníky6km
Lyžařský vlek HradištěSki areály11km
Hamerské skálySkály11km
Slavonické podzemí11km
Montserrat12km
Krvavý rybníkJezera11km
Koupaliště DačiceKoupání15km
Zámek DačiceHrady a zámky15km
Kámen republiky15km
Nejsevernější bod Rakouska16km
Staňkovský rybníkRybníky19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 15:06:04, Nadmořská výška: 691m

Česká Kanada je turistická oblast na jihu České republiky . Nachází se u hranic s Rakouskem , jihovýchodně od města Jindřichův Hradec . Region získal název Česká Kanada především díky klimatickým podmínkám. Charakteristické jsou zde nižší průměrné teploty, nadprůměrné dešťové srážky a tuhé zimy.

Přírodní park Česká Kanada

Česká Kanada je vrchovina s rozsáhlými lesy a množstvím rybníků. Na nejcennější části území byl v roce 1994 vyhlášen zvláštní režim ochrany přírody a vznikl Přírodní park Česká Kanada. Na ploše 291 km2 se nachází zachovalý ekosystém, který je považováno za perspektivní lesní genovou základnu. Některé lokality jsou navíc chráněné jako národní přírodní památka. Například Jalovce u Valtínova, Hamerské skály , rašeliniště Mosty a další. Mnohé rybníky jsou důležité jako hnízdiště vodního ptactva. V oblasti se nacházejí i zajímavé skalní útvary a viklany.

Úzkokolejka

V letní měsících je v oblasti v provozu oblíbená turistická atrakce. Úzkokolejná železniční trať s rozchodem 760 mm. Na trase Jindřichův Hradec – Nová Bystřice (přes Kunžak) se během letní sezóny můžete pravidelně svézt soupravou historických vozů s parní lokomotivou. Trať je dlouhá 33 km a je v provozu od 1.11.1897. Z Jindřichova Hradce vychází i druhá úzkokolejná trať severním směrem na Obrataň . Trať Jindřichův Hradec - Obrataň je v provozu od 24.12.1906 a měří 46 km. Dalí úzkokolejka je v blízkém Rakousku a vede z Litschau na jih, přes Heidenreichstein a Gmünd do Gross Geruns (cca 50 km) . Čas od času se objevují úvahy o propojení úzkokolejky mezi Novou Bystřicí a Litschau. Celková délka propojené mezinárodní trasy by byla kolem 170 km.

Turistické zajímavosti

Česká Kanada je oblíbená pro své přírodní krásy a možnosti rekreačních aktivit. Jádro oblasti tvoří území mezi městy Nová Bystřice , Kunžak a Slavonice . Památek je na tomto rozlehlém území méně, ale možná právě proto jsou přitažlivější. Mezi nejzajímavější atrakce patří státní hrad Landštejn , historické jádro města Slavonice, Slavonické podzemí a roztroušené expozice spojené s první linií pohraničního opevnění. Pěší turisté mohou navštívit vrchol Vysoký kámen (738 m.n.m.) , který se nachází asi 3 km jižně od Kunžaku a je nejvyšším bodem České Kanady. Druhá světová válka a poválečné rozdělení Evropy byly důvodem zániku desítek vesnic v pohraničním pásmu podél "Železné opony". Dnes jsou pozůstatky vesnic turistickou atrakcí. U některých z nich dochází k pokusům o obnovu a oživení. Jednou takovou je například vesnička Maříž , ležící přibližně 3 km jihozápadně od Slavonic. Je proslulá ručně malovanou mařížskou keramikou a uměleckou komunitou která se zde usadila po roce 1989. Jedna z obcí zanikla již v období husitských válek. Jedná se o archeologickou lokalitu Pfaffenschlag (Bobovec) , kde v současnosti najdete odkryté a zakonzervované základy původních domů. Zajímavou církevní památkou je bývalý Klášter u vesničky Klášter . Z pozůstatků původního kláštera zůstal veřejně přístupný kostel, tzv. Červená chodba a část podzemních chodeb.

Aktivity

Řídce osídlená romantická krajina plná lesů, rybníků a luk láká příznivce rekreačních aktivit. Příjemně zvlněnou krajinu, nádherné výhledy a méně frekventované cesty ocení především cykloturisté. V oblasti je dobře značená síť cyklotras. Prochází tudy i cyklotrasa Greenways Praha - Vídeň. Turistické značené cesty procházejí celou oblastí. Nejhustší síť pěších tras se nachází v okolí hradu Lanštejn. Česká Kanada má i několik tématických turistických tras. Jsou to Graselova stezka (29 km) , Stezka 20. století, Stezka vyznání, Textilní stezka nebo Naučná stezka Senotín. Rozvinutá je i síť tras pro běžecké lyžování. Jenom v okolí Nové Bystřice je to 13 strojově upravovaných běžeckých tras v délce přes 80 km. U Nové Bystřice se nachází mistrovské golfové hřiště Mnich (18 jamek) a veřejné golfové hřiště (9 jamek) . U některých rybníků je možné koupání a stanování (Zvůle, Osika) . Nejvýznamnější lokalitou je v tomto ohledu rybník Osika, kde je i možnost provozování windsurfingu a zapůjčení lodiček nebo šlapadel. Na rybníku Osika je povolené sportovní rybaření. Informace o možnostech sportovního vyžití a zázemí Vám poskytnou informační centra ve městech Slavonice, Nová Bystřice, Dačice a Jindřichův Hradec.


Informace a fakta

GPS: 49.0491, 15.2298
Nadmořská výška: 691 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 12.7.2012 5:35:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, shopping, golf, potápění, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: památky, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Česká Kanada: Recenze

Česká Kanada prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kunžak (8km)Slavonice (11km)Dačice (15km)Strmilov (13km)Jindřichův Hradec (20km)Stráž nad Nežárkou (24km)Telč (22km)Novosedly nad Nežárkou (30km)Počátky (24km)Kamenice nad Lipou (30km)Třešť (33km)Pelhřimov (42km)Jihlava (47km)

Webmap: 1 2 3