TIXIK.cz » Jezera » Červené a Modré jezero

Červené a Modré jezero, Chorvatsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Červené a Modré jezero: Hlídač pokojů
Červené a Modré jezero Mapa Mapa hotelů Červené a Modré jezero

Červené a Modré jezeroČervené a Modré jezero

Související témata

Červené a Modré jezero: Fotografie

Doporučené hotely Červené a Modré jezero


Zobrazit všechny »


Červené a Modré jezero: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Červené a Modré jezero Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Červené a Modré jezero a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 19:34:28

Červené a Modré jezero se nachází v Chorvatsku. Rozkládají se v jižní části země, v regionu Splitsko-Dalmatinska, cca 25 km od města Makarska , v blízkosti městečka Imotské. Červené a Modré jezero jsou krasovo-seismická jezera. Červené jezero patří k unikátním krasovým jevům. Původně to bývalo podzemní jezero. Zřícením stropů podzemních prostor se stalo povrchovým. Nad hladinou jezera se zvedají 200 metrů vysoké skalní stěny. Červenou barvu má jezero díky oxidu železa. Hloubka vody dosahuje 300 metrů. K vodní hladině není možné sestoupit. Modré jezero bylo rovněž původně podzemním jezerem. Rozkládá se v 200 metrů hlubokém závrtu, jež svým tvarem připomíná trychtýř. Hloubka vody kolísá od 20 do 90 metrů. Občas bývá jezero i vyschlé. K vodní hladině tohoto jezera je možné sestoupit. Červené a Modré jezero je oblíbeným výletním cílem z Makarské riviéry.

Informace a fakta

GPS: 43.4537, 17.2005
Je pobřeží jezera členité?:
Jaký má jezero tvar?:
Objem jezera (m3):
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Youtube:
Služby:
Aktivity:
Jak jezero vzniklo?:
Plusy:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:16:46

Červené a Modré jezero: Recenze

Zobrazit recenze:
 2009-05-20 12:21:38
Je to úžasný zážitek plavat v tak čisté vodě, jen je hodně studená. Sejít dolů k hladině trvalo téměř 1/2 hodiny, ale stálo to za to.
Jinak Červené jezero má zvláštnost, o které se nikde nepíše, a to - když hážete kameny do vody, nikdy nespadnou na vodní hladinu, ale na stěny skály okolo. Zkoušeli jsme to taky, ale museli jsme si donést vlastní materiál ze vzdálenějších míst, v blízkém okolí nejsou ani malé kamínky - všechny jsou spotřebované na pokusy předchozích návštěvníků.

Města a obce v okolí

Baška Voda (23km)Brela (24km)Pisak (28km)Makarska (23km)Mimice (32km)Tučepi (24km)Povlja (32km)Podgora (25km)Sumartin (33km)

Webmap: 1 2 3