TIXIK.cz » Města » Ukrajina » Černigov

Černigov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Černigov: Hlídač pokojů
Černigov Mapa Mapa hotelů Černigov

ČernigovČernigov

Související témata

Největší města na Ukrajině, Satelitní mapa Ukrajiny, Černigov: Fotografie

Doporučené hotely Černigov


Zobrazit všechny »


Černigov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Černigov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Černigov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Chernihiv Eletsky MonasteryKláštery1km
Yuri Gagarin StadiumStadiony2km
Chernihiv Air BaseLetiště6km
Stara Desna LakeJezera10km
Letiště ShestovitsaLetiště14km
Solone LakeJezera23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:15:36

Město Černigov je nazývané jako „muzeum pod širým nebem“, neboť je zde velký počet starověkých kostelů a svatých míst. Patří i na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Toto starobylé město leží v severní části Ukrajiny .

Poutní místo pravoslavných věřících

Město Černigov je oblíbeným místem pravoslavných poutníků i turistů, poněvadž si zachovalo svoji původní tvář. Již ze vzdálenosti 20 kilometrů můžete spatřit zlaté kupole a věže několika katedrál a klášterů.

Historie města

Název města pochází buď od černého lesa, obklopujícího původní vesnici, nebo ze jména Černiga, což byl kníže lesního kmene Severčanů, který v těchto místech žil. V 7. století už kmeny z Polesí patřily ke Kyjevu, čímž byly položeny základy ke vzniku ruské společnosti, na jejímž politickém vývoji se podílela právě linie černigovských knížat. Díky vysokým daním a obchodu s Byzantskou říší se podařilo vybudovat několik kostelů na počest nového náboženství Kyjevské Rusi. Prvním kyjevským knížetem, který zde vládl, byl Svatoslav, syn Jaroslava Moudrého. Zlatý věk záhy skončil sérií mongolských vpádů. Po krátké vládě Litvy se město dostalo pod pravomoc Moskvy . V době bojů mezi Ruskem , Polskem a kozáky hrál zanedbatelnou roli, a to zachránilo jeho krásnou architekturu, jiná města neměla takové štěstí, byla zničena.

Zajímavá místa

Vedle břehu řeky Desny leží nejstarší část města, která je nazývána Val. Starověkou osadu totiž obklopoval hliněný násep. Val a komplex kostelů společně tvoří pevnost Dětinec. Pozůstatky pevnosti pocházejí z 16. století, ačkoliv původní stavbu zničili ve 13. století mongolští nájezdníci. Můžete si prohlédnout 12 pušek, o kterých se traduje legenda, že jsou darem Petra I. Symbolizují statečnost kozáků při bojích se Švédy . Nachází se zde i katedrála Borise a Gleba, což byli zavraždění bratři Jaroslava Moudrého. Poblíž katedrály stojí kolegium a na ulici Pidvalna katedrála Proměny Páně, která patří mezi nejnavštěvovanější. Byla postavena v roce 1036 a odpočívají tu první kyjevská knížata. Na jihu od pevnosti Dětinec se nalézá Kateřinský kostel (Jekaterinskaja cerkov) se zlatými kupolemi, jež založil v 18. století kozácký plukovník z vděčnosti za vítězství nad Turky. Tento kostel bývá považován za jeden z nejkrásnějších na Ukrajině a je zároveň dominantou města. V jeho budově je malé muzeum lidového umění. Vedle této budovy je Černigovské historické muzeum. Velká část exponátů muzea byla nalezena na dávném slovanském pohřebišti zvaném Černý hrob (Čornaja mogila) . Za náměstím stojí cihlový kostel sv. Paraskevě, postavený v základním byzantském stylu ve 12. století. Kaple je vyhlášená svojí akustikou. Na jihu města se nachází klášter Jelecky a katedrála Uspenská. Černigovské podzemní město, plné klášterů, kostelů a katakomb je největší svého druhu na Ukrajině . Trojitský klášter patří mezi nejlépe dochované ukrajinské náboženské stavby.


Informace a fakta

GPS: 51.4942, 31.2959
Nadmořská výška: 122 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:09:57

Černigov: Recenze

Černigov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí