TIXIK.cz » Hory » Černá hora

Černá hora - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Černá hora: Hlídač pokojů
Černá hora Mapa Mapa hotelů Černá hora

Související témata

Černá hora: Fotografie

Doporučené hotely Černá hora


Zobrazit všechny »Černá hora: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Černá hora Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Černá hora a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 05:52:03, Nadmořská výška: 1305m, WWW stránky:

Černá hora je hora v Česku . Nachází se ve východní části Krkonoš , přibližně 4 km od lázeňského městečka Janské Lázně , asi 5 km jižně od Pece pod Sněžkou . Na vrcholu této hory je hotel a televizní vysílač.

Základní fakta

Černá hora je vysoká 1299 m. Vrcholová část je rozlehlá a poměrně plochá a nachází se na ní několik staveb. Přímo na vrcholu stojí 78 m vysoký televizní přijímač. Asi 400 m od vrcholu stojí hotel Černá Bouda, který má svůj vlastní lyžařský vlek. O něco dále, asi 600 m od vrcholu, stojí Horský Hotel a Sokolská Bouda. Každý z těchto hotelů má vlastní vlek. Necelých 800 m od vrcholu se nachází horní stanice 2304 m dlouhé kabinkové lanovky Černohorský Expres, která vede z Janských Lázní. Tato osmimístná lanovka je jediná svého druhu v České republice. Kromě této nové kabinkové lanovky je v zimě pro lyžaře a snowboardisty v provozu ještě sedačková lanovka Protěž, a také několik kratších vleků. V místech předposledního sloupu původní lanovky z roku 1928 stojí 24 m vysoká rozhledna Černá hora . Byla postavena v roce 1998. Součástí lyžařského areálu Černá hora je také 3,5 km dlouhá sáňkářská dráha. Ta začíná od horní stanice lanovky a vede po Zvonkové cestě do Janských Lázní . Místy, kudy tato sáňkařská dráha prochází, se sváželo dřevo na rohačkách již před 100 lety.

Přístup

Černá hora je nejlépe dostupná lanovkou z Janských Lázní . Na vrchol vede také několik značených turistických cest a cyklotras. Nejoblíbenější je červená turistická značka z Janských Lázní .


Informace a fakta

GPS: 50.6525, 15.7419
Nadmořská výška: 1305 m
Typ hory:
Nachází se něco na vrcholu hory?:
Povrch hory:
Horská fauna:
Horská flóra:
Nadmořská výška vrcholu (m):
Kdo horu zdolal jako první?:
Ve kterém roce byla hora zdolána poprvé?:
Zahynul někdo při výstupu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:30:00

Černá hora: Recenze

Černá hora prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Černý Důl (2.9km)Janské Lázně (3.7km)Horní Maršov (6km)Pec pod Sněžkou (4.6km)Svoboda nad Úpou (6km)Strážné (9km)Mladé Buky (9km)Vrchlabí (10km)Rudník (8km)

Webmap: 1 2 3