TIXIK.cz » Švýcarsko » Cern

Cern - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cern: Hlídač pokojů
Cern Mapa Mapa hotelů Cern

CernCern

Související témata

Cern: Fotografie

Doporučené hotely Cern


Zobrazit všechny »


Cern: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cern Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cern a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Platz Neueve v Ženevě8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 18:38:22, Nadmořská výška: 441m, Adresa: Genève 23, Suisse, Telefon: +41 22 767 61 11, WWW stránky:

CERN, francouzsky Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, tedy Evropské sdružení pro jaderný výzkum. Je to společenství několika evropských států (Belgie, Dánsko, Velká Británie, Francie, Řecko, Nizozemsko, Švýcarsko, Itálie, Jugoslávie, Norsko, Švédsko, NSR, Rakousko) . Sídlo tohoto obdivuhodného spojení nejlepších světových (evropských) vědců je umístěno v Ženevě, kde je dnes vybudován největší urychlovač částic na světě. Bylo založeno v roce 1952 pro oblast základních jaderných výzkumů, Česká republika se připojila do tohoto programu v roce 1993. CERN je spolu s Ženevou jedním z nejnavštěvovanějších evropských turistických center. Návštěvu CERNu je vhodné spojit s prohlídkou nádherného švýcarského města Ženeva.

Informace a fakta

GPS: 46.2358, 6.0539
Nadmořská výška: 441 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:26

Cern: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 5724.9.2010 13:49:43
CERN je skutečně obdivuhodné místo. Urychlovač částic je navíc až monumentální - je dlouhý několik kilometrů. Jak je napsáno již v článku, je vhodné spojit návštěvu CERNu s prohlídkou Ženevy, která je bohatá jak na kulturní, tak na přírodní památky. Navíc je okolí "lemováno" uklidňujícím pohledem na švýcarské Alpy.

Města a obce v okolí

Saint-Genis-Pouilly (2.7km)Ferney-Voltaire (4.7km)Thoiry (6km)Crozet (6km)Ženeva (8km)Bellevue (8km)Ségny (7km)Cartigny (7km)Vésenaz (11km)