TIXIK.cz » Města » Čeljabinsk

Čeljabinsk - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Čeljabinsk: Hlídač pokojů
Čeljabinsk Mapa Mapa hotelů Čeljabinsk

Související témata

Satelitní mapa Čeljabinsku, Čeljabinsk - počasí, Čeljabinsk: Fotografie

Doporučené hotely Čeljabinsk


Zobrazit všechny »Čeljabinsk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Čeljabinsk Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Čeljabinsku, Plánovač výletů, Čeljabinsk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:46:13

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
rovinaté okolí
velmi chladno

Proti

často prší

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
aktivní dovolenou
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský
chemický


Informace a fakta

GPS: 55.1581, 61.406
Nadmořská výška: 246 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:58:52

Čeljabinsk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:16
Čeljabinsk je hlavní město Čeljabinské oblasti v Rusku . Leží na úpatí východního pohoří Ural na břehu řeky Miass, přibližně 200 km od města Jekatěrinburg . Čeljabinsk je jedním z největších dopravních uzlů Ruské federace . Leží na křižovatce silnic a železnic spojujících Sibiř s evropskou částí Ruska . Čeljabinsk disponuje mezinárodním letištěm, prochází jím Transsibiřská magistrála. Patří k hlavním průmyslovým centrům země, především v hutnictví, strojírenství a potravinářském průmyslu.

Čeljabinsk bylo založeno v roce 1736 jako vojenská tvrz chránící obchodní stezku z Uralu do Orenburské oblasti. Podle předem určeného plánu vznikaly v blízkosti tvrze obytné čtvrti. V roce 1804 se Čeljabinsk stalo krajským městem Orenburské oblasti. Na konci 19 století sloužilo město jako základna pro výstavbu Transsibiřské magistrály. Během industrializace zaznamenalo město Čeljabinsk náhlý rozvoj. Bylo zde postaveno několik průmyslových podniků, prudce se zvedla populace města. V roce 1934 se z města Čeljabinsk stalo regionální centrum provincie Čeljabinsk a důležitý dopravní uzel i obchodní centrum. V době druhé světové války e zde vyráběly tanky T-34 a raketomety Kaťuša.

Dnes je Čeljabinsk hlavním průmyslovým centrem Ruska . Působí zde množství vysokoškolských vzdělávacích institucí, hudební a umělecké školy nebo Akademie tělesné výchovy. Čeljabinsk je kulturním centrem oblasti. Nachází se zde desítky muzeí, divadel nebo uměleckých galerií. Oblíbeným turistickým místem města Čeljabinsk je pěší zóna Kirovka lemovaná sochami historických a literárních osobností města.

Města a obce v okolí

Čeljabinsk (0km)

Webmap: 1 2 3