TIXIK.cz » Pobřeží slonoviny » Lacs » Yamoussoukro » Cathédrale Notre Dame de la Paix

Cathédrale Notre Dame de la Paix, Pobřeží slonoviny - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cathédrale Notre Dame de la Paix: Hlídač pokojů
Cathédrale Notre Dame de la Paix Mapa Mapa hotelů Cathédrale Notre Dame de la Paix

Související témata

Cathédrale Notre Dame de la Paix: Fotografie

Doporučené hotely Cathédrale Notre Dame de la Paix


Zobrazit všechny »Cathédrale Notre Dame de la Paix: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cathédrale Notre Dame de la Paix Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cathédrale Notre Dame de la Paix a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 09:47:34, WWW stránky:

Cathédrale Notre Dame de la Paix je podle Guinessovy knihy rekordů největší kostel na světě. Zároveň jde o nejvýznamnější římskokatolickou katedrálu ve státě Pobřeží slonoviny . Cathédrale Notre Dame de la Paix se nachází v hlavním městě Yamoussoukro .

Největší kostel světa

Cathédrale Notre Dame de la Paix byla postavena v letech 1986 až 1989. Vysvěcena byla 10. září 1990 papežem Janem Pavlem II. Patří mezi nejvýznamnější architektonické památky v zemi. Jejím architektem je Pierre Fakhoury. Stavbě dominuje velká kopule, která je vysoká 158 m a má průměr 90 m. Cathédrale Notre Dame de la Paix je díky své výšce druhým nejvyšším kostelem světa. I kapacitou se řadí mezi přední kostely. Najednou zde může být až 7 000 sedících a 11 000 stojících lidí. Cathédrale Notre Dame de la Paix jinak zaujímá plochu 30 000 m². Náklady na stavbu činily 740 000 000 begin_of_the_skype_highlighting              740 000 000      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              740 000 000      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              740 000 000      end_of_the_skype_highlighting FRF (asi 300 milionů USD) . Katedrála již při stavbě vyvolala řadu kontroverzí. Jedná se sice o unikátní stavbu světové velikosti, nicméně s ohledem na ekonomickou situaci Pobřeží slonoviny to byl předražený projekt. Katedrála navíc stojí v místech, kde žijí sociálně slabí obyvatelé a kde nejsou vyřešeny základní hygienické problémy.

Praktické informace

Součástí Cathédrale Notre Dame de la Paix je i obchod s různými liturgickými předměty. Zakoupit si v něm můžete i knihu o stavbě katedrály. Cathédrale Notre Dame de la Paix je pro veřejnost otevřena od pondělí do soboty od 8.30 do 17 hodin. V neděli a při hlavních oslavách je otevřeno až po mši. Vstupné do Cathédrale Notre Dame de la Paix stojí pro cizince cca 3 EUR. Za kameru či fotoaparát dáte další 1 EUR. Děti a studenti platí také cca 1 EUR. Poutníci platí 50 centů. Domácí návštěvníci zaplatí za vstup 1,5 EUR.


Informace a fakta

GPS: 6.8131, -5.2959
Nadmořská výška: 191 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:22:02

Cathédrale Notre Dame de la Paix: Recenze

Cathédrale Notre Dame de la Paix prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3