TIXIK.cz » Města » Castellina in Chianti

Ubytování Castellina in Chianti, hotely Castellina in Chianti

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Castellina in Chianti: Hlídač pokojů
Castellina in Chianti Mapa Mapa hotelů Castellina in Chianti

Castellina in ChiantiCastellina in Chianti

Související témata

Penziony v Castellině in Chianti, Luxusní ubytování v Castellině in Chianti, Castellina in Chianti: Fotografie

Doporučené hotely Castellina in Chianti


Zobrazit všechny »


Castellina in Chianti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Castellina in Chianti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Castellina in Chianti a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:57:23, Nadmořská výška: 569m, WWW stránky:

Castellina in Chianti je historické městečko v severní Itálii . Nachází se zhruba 6 km severovýchodně od města Colle di Val d’Elsa . Administrativně spadá Castellina in Chianti do regionu Toskánsko . Jeho návštěvníci obdivují nejen zachovalé historické památky, ale také malebnou venkovskou krajinu, kterou je obklopeno. V současné době (2011) má Castellina in Chianti zhruba 3000 obyvatel.

Historie

Jako mnoho dalších měst a vesnic v Toskánsku byla i Castellina in Chianti obývána již v 7. století př.n.l. v době Etrusků. Důkazem starověkého osídlení jsou četné archeologické nálezy v okolí. Nedaleko obce Fonterutoli , která leží několik kilometrů na jih od městečka Castellina in Chianti, bylo objeveno malé pohřebiště s pěti hrobkami. Další etruskou pohřební komoru je možné navštívit na úpatí kopce Monte Calvario. Později se Castellina in Chianti stala součástí Římského impéria. Úpadek nastal spolu se zánikem Západořímské říše, kdy bylo městečko vypáleno. Nový rozkvět zaznamenala Castellina in Chianti během 15. století, kdy zde byla vybudováno mohutné opevnění. Některé jeho části se zachovaly až do dnešní doby.

Památky

Nejoblíbenější památkou v městečku Castellina in Chianti je bezpochyby majestátní hrad Rocca. Je zachovalou částí opevnění, které zde bylo vystavěno v 15. století. V dnešní době slouží část hradu jako radnice. Při prohlídce se dozvíte více o historii města Castellina in Chianti a projdete se hradními sály, které vám připomenou, jak vypadal život ve městě ve středověku. Z hradu je také pěkný výhled na město a na okolní krajinu. Z církevních památek městečka Castellina in Chianti je nejzajímavější kostel sv. Salvatora (Chiesa del San Salvatore) ze 16. století. Do dnešní neorománské podoby byl zrekonstruován po druhé světové válce. V jeho útrobách naleznete fresku Panny Marie ze 14. století a dřevěnou sochu sv. Barnabáše, patrona města Castellina in Chianti. V kostele vás rovněž zaujmou varhany z roku 1965. Dalším zajímavým místem je Via delle Volte. Jedná se o starobylou opevněnou ulici, která byla v minulosti centrem osady Castellina in Chianti. Konaly se zde trhy i vojenské průvody.

Další informace

V dnešní době je centrem dění městečka Castellina in Chianti ulice Via Ferruccio. Je rovněž součástí historické části města a v její blízkosti se nachází i několik paláců. Historické budovy jsou domovem pro obchody s nejrůznějším zbožím, a také pro restaurace. A právě restaurace jsou dalším místem, které byste v městečku Castellina in Chianti neměli opomenout. Mezi místní speciality patří zejména Capocollo, slané vepřové maso podávané s nejrůznějšími přílohami. Místní jsou však hrdí i na své ostatní produkty. Vyhlášená je místní šunka, salám a sýry. Castellina in Chianti je však nejvíce proslulá svým vínem. Vinice v okolí města poskytují hrozny pro jedinečné mírně nasládlé červené víno s názvem Chianti.

Výlety

Castellina in Chianti má velmi dobrou polohu pro krátké i dlouhé výlety. Okolní krajina je typická pro celé Toskánsko . Lesy jsou střídány pastvinami a zemědělskou krajinou s malebnými vesnicemi, kde se často zastavil čas. Zamilují si ji snad všichni návštěvníci. Z městečka Castellina in Chianti se můžete vydat objevovat krásy okolní krajiny pěšky i na kole. Mírně kopcovitá krajina je vhodná i pro méně náročné cyklisty. Častým cílem výletů bývá vesnice Fonterutoli , která nadchne návštěvníky podobně jako Castellina in Chianti historickými památkami a klidnou lesnatou okolní krajinou. Z městečka Castellina in Chianti máte rovněž velmi dobrou příležitost navštívit historické klenoty Toskánska , kterými jsou Florencie , Siena a Arezzo . Všechna tato tři centra se nachází do vzdálenosti 40 km od městečka Castellina in Chianti.

Doprava

Castellina in Chianti má poměrně dobré dopravní spojení. Nachází se 5 km na východ od silnice spojující Florencii a Sienu . Abyste se dostali do městečka Castellina in Chianti, musíte z této silnice sjet u města Poggibonsi . V Poggibonsi se nachází rovněž nejbližší vlaková stanice. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Florencie (FLR) přibližně 40 km na sever od města Castellina in Chianti.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
nebezpeční řidiči

Vhodné pro

shopping
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Služby

pekárna
banka
zubař
doktor
supermarket
nemocnice
radnice


Informace a fakta

GPS: 43.4682, 11.2877
Nadmořská výška: 569 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:36:07

Castellina in Chianti: Recenze

Castellina in Chianti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Castellina in Chianti (0km)Radda in Chianti (7km)Poggibonsi (12km)Gaiole in Chianti (12km)Monteriggioni (10km)Cavriglia (17km)Greve in Chianti (13km)San Gimignano (20km)Pianella (17km)