TIXIK.cz » Města » Itálie » Napoli » Casamicciola Terme

Ubytování Casamicciola Terme, hotely Casamicciola Terme

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Casamicciola Terme: Hlídač pokojů
Casamicciola Terme Mapa Mapa hotelů Casamicciola Terme

Casamicciola TermeCasamicciola Terme

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Penziony v Casamicciole Terme, Luxusní ubytování v Casamicciole Terme, Apartmány v Casamicciole Terme, Casamicciola Terme: Fotografie

Doporučené hotely Casamicciola Terme


Zobrazit všechny »


Casamicciola Terme: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Casamicciola Terme Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Casamicciola Terme a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Casamicciola TermePřístavy0.6km
Museo Archeologico di PithecusaeMuzea2km
Il FungoSkály2km
Ischia PortPřístavy2km
Villa Rizzoli museo greco romanoMuzea2km
Santuario Santa RestitutaNáboženství2km
S. Restituta museo greco romanoMuzea3km
Museo Angelo RizzoliMuzea3km
IschiaRegiony2km
La Città grecaArcheologická naleziště3km
Monte EpomeoHory2km
InternCampKempy3km
Kneippovy lázně3km
San Francesco BeachPláže4km
Villa Luchino Visconti La ColombaiaMuzea4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:05:00, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
příroda
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

taxi

Aktivity

rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut
radnice


Informace a fakta

GPS: 40.7479, 13.913
Nadmořská výška: 20 m
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Neapol, 48 km
Pobřeží: Tyrhénské moře, 12 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:24

Casamicciola Terme: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1931.8.2011 10:24:06
Casamicciola Terme je přístav a zároveň lázeňské městečko v jižní Itálii . Nachází se na severním pobřeží ostrova Ischia přibližně 2 km na západ od historického města Ischia . Administrativně spadá Casamicciola Terme do regionu Campania . Pro své lázně a výhodnou polohu na pobřeží Středozemního moře patří městečko mezi atraktivní italské destinace. V Casamicciola Terme žije přibližně 7000 stálých obyvatel (rok 2011) .

Lázně

Casamicciola Terme je velmi populární zejména díky lázním. Ty patří k vůbec nejstarším v celé Itálii . Již v dobách starověkého Říma sem jezdili tehdejší bohatí obyvatelé trávit dovolenou. Zdejší radioaktivní prameny mají příměsi alkaloidů a sodíku a místní tvrdí, že dovedou vyléčit každou nemoc. Nejvýznamnější prameny lázní Casamicciola Terme jsou Gurgitello a Rita. Teplota vody vyvěrající z hloubky až 600 m dosahuje 60 °C.

Historie, kultura, památky

Malebné severní pobřeží ostrova Ischia bylo obydlené již ve starověku. Casamicciola Terme si díky svým minerálním pramenům a příjemnému mořskému klimatu vytvořilo pověst ideálního místa pro dovolenou a odpočinek. Cestovní ruch a lázeňství se zde začaly výrazně rozvíjet od 17. století. Jedinou současnou nevýhodou městečka Casamicciola Terme je velký počet návštěvníků, zejména během letní sezóny. Chcete-li se dozvědět více o historii ostrova Ischia , zdejší muzeum je pro vás bezpochyby tím pravým místem. Archeologické nálezy a obrazové sbírky pojednávají jak o vzestupu tohoto lázeňského městečka, tak o ničivém zemětřesení v roce 1882, po kterém musela být Casamicciola Terme téměř celá znovu vybudována. Historických památek najdete ve městečku Casamicciola Terme poskrovnu. Místní kostely ani lázeňské budovy nemají přílišnou historickou hodnotu. Za památkami se však můžete vydat do sousední Ischie , která patří se svou starobylou čtvrtí mezi italské historické klenoty.

Koupání

V městě a blízkém okolí mohou návštěvníci ke koupání využít téměř 6 km pobřeží. Kromě důležitého přístavu zde naleznete i několik hezkých pláží. Pláže jsou většinou štěrkové, občas písečné. I přes pěkné pobřeží a čisté moře v Casamicciola Terme využívá mnoho návštěvníků pláže v sousedních vesnicích. Díky malé rozloze ostrova Ischia jsou velmi dobře dostupné a je tam větší klid pro koupání a vodní sporty.

Příroda

Casamicciola Terme je zasazeno do typické středomořské vegetace. Kopce nad městem dosahují výšky téměř 800 m a nabízejí krásné výhledy na celý Neapolský záliv. Z vrcholků můžete vidět sopku Vesuv , malebný ostrov Capri připomínající jednu gigantickou skálu vystupující z moře nebo pobřeží Sorrentského poloostrova . Casamicciola Terme je dobrým výchozím bodem pro pěší procházky do okolí. Vydáte-li se do kopců na jih od městečka, naleznete kráter kdysi velmi aktivního vulkánu. Dnes už je celý zarostlý vegetací, ale pozůstatky sopečné činnosti jsou v krajině zřejmé dodnes. V neposlední řadě byste si neměli nechat ujít jeskyni poblíž termálního parku Castiglione. Nachází se na jihovýchod od centra městečka Casamicciola Terme a údajně ji v dávné minulosti obývala slavná věštkyně Sybila z Cumy.

Doprava

Casamicciola Terme má frekventované lodní spojení s metropolí italského jihu, přístavem Neapol , který se nachází zhruba 25 km na východ. Lodí se můžete rovněž do přístavu Puzzuoli vzdáleného 15 km na severovýchod. Z městečka Casamicciola Terme se můžete dobře dostat do všech ostatních letovisek na ostrově Ischia . Cesty jsou zde úzké a křivolaké a přispívají k malebné atmosféře ostrova. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Neapol (NAP) .

Města a obce v okolí

Casamicciola TermeLacco Ameno (1.9km)Ischia (3.8km)Serrara Fontana (4.6km)Procida (10km)Bacoli (15km)Neapol (30km)Anacapri (33km)Massa Lubrense (39km)